Nechutné zranenie Smitha! Nevidel na jedno oko, napriek tomu vyhral

Zdroj: UFC

Zrejme aj tí najvernejší fanúšikovia už začali pochybovať o tom, že sa ešte spamätá. Anthony Smith (37-18) utrpel na víkendovom turnaji UFC v Singapure jedno z najhorších zranení večera. Ani hrozivo vyzerajúci problém ho ale nezlomil a napokon mohol oslavovať prerušenie negatívnej šnúry.

Konfrontácia amerického veterána proti Ryanovi Spannovi (21-9) bola predkrmom hlavného duelu celého večera. Špecializované portály pasovali do roly favorita práve súpera skúseného veterána. Počas druhého kola sa už-už zdalo, že papierové predpoklady sa naplnia, vo finále však bolo všetko inak.

„Superman“ roztočil tvrdú kombináciu, na konci ktorej trafil ľavým hákom súpera priamo do oka. Anthony Smith sa porúčal k zemi, pričom mu zasiahnuté miesto okamžite opuchlo a začalo krvácať. Hoci mal Spann súpera na lopate, ukončiť ho nedokázal, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce.

Pred štartom tretej časti zápasu ešte oko muža s prezývkou „Lionheart“ musel skontrolovať lekár. Do záverečnej päťminútovky napokon rodáka z Texasu pustil a to ho nakoplo. Ďalšiu energiu do žil mu navyše vlialo skandujúce publikum. Skúsený 35-ročný bojovník na prvý pohľad stratenú bitku takticky zvrátil na svoju stranu. Získal si tým priazeň dvoch rozhodcov a mohol oslavovať víťazstvo.

Ako po zápase Anthony Smith priznal, nepríjemný moment z druhého kola ho čiastočne oslepil. Starosti ale mať nemusel. Po dvoch nezdaroch sa vrátil na úspešnú vlnu. Zaknihoval už celkovo 37. výhru vo svojej profesionálnej kariére. So Spannom sa pritom stretol už v septembri 2021, kedy ho donútil odklepať.

Zdroj: MaxMMA.sk