Nechutné zranenie hviezdneho MMA bojovníka! Očakávaný zápas budú musieť zrušiť

Zdroj: Instagram/derekbarbaricmma

Takéto zranenie ho môže vyradiť na veľmi dlhú dobu. Americký zápasník Derek The Barbaric“ Anderson (5-1), ktorý sa mal predstaviť na blížiacom sa podujatí Bellator Champions Series v Paríži, utrpel pri nehode nepríjemné poranenie, ktoré mu zabrzdilo úspšenú kariéru. Duel s francúzskym bojovníkom Cédricom Doumbém (5-1) sa tak v máji neuskutoční.

Ich spoločný zápas organizácia oznámila len v pondelok. Fanúšikovia bojových športov sa na tento atraktívny stret ani nestihli poriadne natešiť a už teraz je jasné, že Francúzovi musia nájsť náhradu.

Anderson na sociálnej sieti zverejnil fotku škaredého zranenia, ktoré si spôsobil pri jazde na motorke. Na fotke ukázal, ako si nepríjemne rozrezal nohu. „Milujem vás všetkých. Je mi veľmi ľúto, že sa tento súboj nebude môcť uskutočniť. Nemáte ani potuchy. Ďalšiu motorku už nedostanem,“ napísal sklamaný bojovník v príspevku, pre ktorého malo ísť o významný zápas v jeho kariére.

Pre amerického gladiátora malo ísť o už trinástu konfrontáciu pod hlavičkou Bellatoru. Naposledy tam zápasil ešte v roku 2021, keď podľahol legendárnemu Michaelovi Pageovi (22-2), ktorý aktuálne bojuje v UFC. Duel po prvom kole musel zastavil doktor, pretože mal Barbaric“ nepríjemne zlomený nos, ktorý mu sťažoval dýchanie. Minulý rok sa po dlhšej pauze predstavil v organizácii Gladiator Challenge, kde už za 30 sekúnd utiahol svojho súpera na techniku Armbar. Milovníci MMA mali od neho veľké očakávania, no na jeho návrat do elitnej organizácie si musia ešte počkať.

Pod príspevkom sa vyjadril aj bývalý šampión Bellatoru (26-13-1) Emanuel Newton, ktorý sa v klietke už niekoľkokrát stretol aj so slovenským bojovníkom Attilom Véghom. „Bol som tam tiež. Môj najväčší návrat bol po hroznej nehode na motorke, pri ktorej som takmer prišiel o ruku. Nič sa nedeje bezdôvodne. Modlím sa za teba,“ adresoval mu slová podpory.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent