Nečakané zmeny na karte UFC 295: Najväčšia hviezda je mimo hry, Procházka v hlavnom zápase!

Instagram/@jonnybones

Už o tri týždne nás v newyorskom Madison Square Garden čaká veľkolepý galavečer UFC 295. Plánovaným hlavným ťahákom mal byť súboj o titul v ťažkej váhe medzi Jonom Jonesom (27-1) a Stipem Miocicom (20-4). V priebehu jednej noci je ale všetko úplne inak. Do hry totiž vstúpila vyššia moc, ktorá poriadne zamiešala kartami.

O šokujúcich správach fanúšikov informoval prezident UFC na sociálnej sieti Instagram. „Jon Jones včera trénoval a zranil sa. Pri wrestlingu si utrhol šľachu, ktorá spája prsný sval s kosťou. Mimo bude osem mesiacov a čaká ho aj operácia,“ prezradil ustarostený Dana White. Ten musel okamžite riešiť problémy, ktoré táto nešťastná situácia vyvolala.

Kvôli zraneniu 36-ročného „Bonesa“ tak v New Yorku neuvidíme jeho súboj o opasok proti Miocicovi. Vedenie najlepšej MMA organizácie na svete sa tento zápas rozhodlo nahradiť bitkou o titul dočasného šampióna ťažkej divízie, v ktorej sa stretne Sergei Pavlovich (18-1) s Tomom Aspinallom (13-3). Dana White však nevysvetlil, prečo bol z výberu vynechaný Stipe Miocic, ktorý síce prišiel o súpera, ale žiadne problémy nehlásil.

Aby tých zmien nebolo málo, novým hlavným ťahákom podujatia sa stal duel Jiří Procházka (29-3-1) vs. Alex Pereira (8-2), v ktorom spoznáme nového šampióna poloťažkej váhy UFC. Aj keď v akcii teda neuvidíme jednu z najväčších legiend MMA, pre českých a slovenských fanúšikov nakoniec táto správa nevyznieva až tak negatívne.

Zdroj: Instagram/@danawhite, Autor: Kamil Schreiber