Nečakaná voľba neporazeného Dagestanca: Chceli ho elitné ligy, rozhodol sa prekvapujúco

Zdroj: Instagram.com/muhamma_155

Dlhšiu dobu sa hovorilo, že neporazený zápasník Magomed Magomedov (12-0) podpíše dlhodobú zmluvu s poprednou svetovou organizáciou ako napríklad Bellator či PFL. Veľký talent a šampión Octagon League vo welterovej divízii sa však rozhodol inak. Na kontrakte sa dohodol s ligou, s ktorou rátal iba málokto.

Magomed trénuje v tíme okolo Islama Makacheva (24-1). Ešte donedávna zápasil vo vyššie spomínanej kazašskej organizácii, kde v roku 2022 získal titul vo welterovej divízii, ktorý následne dvakrát obhájil. Teraz sa však posúva ďalej a bojovať ho uvidíme v poľskej organizácii Fight Exclusive Night.

Neporazený bojovník nastúpi pri premiére na novej pôde hneď do titulového zápasu, v ktorom sa stretne s Cezarym Oleksiejczukom (11-2). Ide o brata známejšieho zápasníka UFC Michala Oleksiejczuka (18-6). Pre Cezaryho pôjde o tretiu obhajobu titulu, ktorý získal na turnaji vo Vroclavi a drží si 8-zápasovú víťaznú šnúru.

„Neporazený Magomed Magomedov (12-0), šampión welterovej váhy v Octagon League podpísal zmluvu s našou organizáciou,“ napísala FEN k príspevku na sociálnej sieti Instagram. Rodák z Dagestanu si zvolil pomerne netradičnú možnosť a bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa bude jeho slušne rozbehnutá kariéra ďalej uberať.

Zdroj: Instagram.com