Nečakaná správa! Kauzami sužovaný Tadeáš Růžička už čoskoro zabojuje o titul

Zdroj: Instragram.com/tadyonee

Tadeáš Růžička má za sebou veľmi turbulentné obdobie. Meno juniorského šampióna v thajskom boxe sa permanentne objavuje v médiách. Na svedomí to majú viaceré kauzy, pričom medzi tú najznámejšiu patrí fackovanie a natáčanie muža v bezvedomí na ulici.

Podľa portálu sport.cz začala polícia našich západných susedov pred niekoľkými dňami trestné stíhanie vo veci výtržníctva a ublíženia na zdraví. „Mawar“ sa držal dlhé týždne v ústraní, pričom na kauzy nijak nereagoval. Až neskôr pridal video, na ktorom priznal, že násilník určite nie je a chce sa venovať tomu, čo vie najlepšie – športu.

Tadeáš Růžička sa stal terčom ostrej kritiky zo strany viacerých osobností z brandže bojových športov. Zdalo sa, že do ringu, respektíve klietky sa nepostaví až do doby, kým sa situácia nevyrieši Opak je však pravdou. Už 11. novembra sa v Prahe predstaví v titulovom súboji organizácie RFA proti Jacobovi Mikulovi.

„Novinári sa pýtali, či dáme možnosť aj Tadeášovi. Rozhodli sme sa, že áno. Poznáme ho dlhú dobu a mal u nás niekoľko vynikajúcich zápasov, ktoré vyhral. Športovo si to určite zaslúži. Takisto aj Jacob Mikula, ktorého sme nechceli obrať o titulovú šancu,“ ozrejmil šéf organizácie Boris Marhanský na tlačovej konferencii pred turnajom s poradovým číslom dvanásť.

K nadchádzajúcej konfrontácii sa pri rovnakej príležitosti vyjadril takisto samotný hlavný protagonista. Mal som teraz ťažké obdobie, kedy sa všetci pobavili na môj účet. Príprava teda ideálna nebola. Celé mi to aspoň ukázalo, akých ľudí mám okolo seba. a v najťažších časoch vždy vidíte, kto pri vás stojí,“ vravel Tadeáš Růžička.

K vzniknutým incidentom a informáciám spojeným s údajným vyšetrovaním sa dlhodobo nevyjadroval. „Ľudia musia vydržať a počkať, teraz o ničom rozprávať nemôžem. To je dôvod, prečo som sa k tomu nevyjadroval. Ak by som totiž niečo povedal, dostal by som sa tam, kam si to väčšina ľudí praje. Ale tam ja nechcem ísť. Ja chcem zápasiť,“ ozrejmil 25-ročný rodák z metropoly Česka.

Zdroj: sport.cz