Nečakaná prehra českej hviezdy stále rezonuje svetom MMA: Krádež roka 2023!

Instagram/@luciepudilovamma

Lucie Pudilová (14-9) je jedinou česko-slovenskou bojovníčkou, ktorá pôsobí v najlepšej MMA organizácii na svete. Na rok 2023 však určite nebude mať tie najlepšie spomienky. Nastúpila v ňom do dvoch zápasov, pričom víťazstvo si na svoje konto nepripísala. V jednom prípade to ale nebolo jej zavinením. Zhodli sa na tom viacerí odborníci i renomovaný portál MMA Junkie.

„Bullet“ v uplynulom roku v apríli nestačila na Joselyne Edwards (13-5) a v novembri podľahla Ailin Perez (9-2). Na tom by nebolo nič zvláštne, no prvý duel skončil v jej neprospech po veľmi kontroverznom rozhodnutí. Zatiaľ čo všetkých 15 novinárov označilo na MMA Decisions za víťazku Pudilovú, dvaja z troch arbitrov to videli inak. Z toho dôvodu americký web MMA Junkie označil tento verdikt za „krádež roka 2023“.

V prvom kole na podujatí UFC on ESPN 44 predviedla 29-ročná rodáčka z Příbrami ukážkový takedown, a tak strávila väčšinu úvodnej časti vo vrchnej pozícii. Súboj mala pod kontrolou a očakávalo sa, že sa rozhodcovia priklonia na jej stranu. Opak bol však pravdou. Všetci traja ho udelili Edwards.

Druhé dejstvo bolo jednoznačne v prospech českej zápasníčky. Komentátori boli preto presvedčení, že do tretieho kola ide s pohodlným náskokom a jej súperke neostáva nič iné, len ju ukončiť. To sa panamskej reprezentantke síce nepodarilo, ale napriek tomu sa na prekvapenie všetkých radovala.

Vzhľadom na to, že Pudilová zaznamenala dva takedowny a viac ako sedem minút udávala tempo, je veľmi ťažko pochopiteľné, prečo bol zápas nabodovaný v prospech Edwards. Tá síce mala svoje momenty, no nič také významné nepredviedla. „Krádež roka“ je tak nepochybne správne označenie.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: mmajunkie.com, Autor: Kamil Schreiber