Nečakaná pozvánka od desivého Magomedova: Ruský prezident ako čestný hosť na turnaji UFC?

Zdroj: UFC, Instagram/@president.putin_official

Bojovníci z Ruska sú neodmysliteľnou súčasťou UFC. Ich postaveniu neublížila ani vojnová invázia na Ukrajinu, ktorá trvá od februára 2022. Množstvo z nich patrí medzi absolútnu špičku a viacerí odborníci očakávajú, že čoskoro sa k nim pridá aj Shara Magomedov (13-0). Neporazený zástupca strednej váhy navyše zaskočil celý svet.

„Bullet“ počas víkendového podujatia z edície Fight Night nastúpil do druhého súboja v najdrahšej klietke sveta. Jeho súperom bol Antonio Trócoli (12-4) a vďaka treťokolovému ukončeniu opäť raz všetkým fanúšikom dokázal, že poškodený zrak na jednom oku pre neho nie je žiadny problém. Aby toho nebolo málo, od organizátorov turnaja v Saudskej Arábii získal ocenenie za výkon večera.

Samozrejme, 30-ročný zápasník myslí len na tie najvyššie ciele rád by dokráčal až k titulu. Z toho dôvodu dostal v nedávnom rozhovore pre YouTube kanál Ushtayka zaujímavú úlohu. Mal si predstaviť situáciu, v ktorej získa opasok, no Dana White nebude k dispozícii. Koho by teda zobral ako náhradu pri „korunovácii“? „Neviem, asi Vladimira Putina,“ šokujúco odpovedal Magomedov po chvíľke rozmýšľania a zasmial sa.

Hoci je takýto scenár veľmi málo pravdepodobný, odpoveď moskovského rodáka okamžite spôsobila rozruch. Samotný šéf UFC však už v minulosti priznal, že voči prípadnej návšteve ruského prezidenta nemá žiadne námietky: „Každá hlava štátu, ktorá príde na turnaj, by nás ohromila a bol by som poctený, keby sa zúčastnil akéhokoľvek nášho zápasu. Som si istý, že prezident tejto krajiny by bol viac než vítaný.“

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: YouTube - Ushtayaka, Autor: Kamil Schreiber