Návrat proti katovi českých bojovníkov. Martínek spoznal ďalšieho súpera v KSW!

KSW.

Najväčšia organizácia našich severných susedov už v apríli mieri do Francúzska a aj keď ešte nepoznáme kompletné zloženie štartovky, postupne sa týždeň čo týždeň dozvedáme o ďalších súbojoch. Jeden, pri ktorom spozornie asi každý český a slovenský fanúšik zmiešaných bojových umení, oznámili v KSW v stredu popoludní.

Ešte v októbri sa meral s pravdepodobne ďalším titulovým vyzývateľom KSW Darkom Stošićom (20-6), teraz ho čaká iná zaujímavá výzva. Michal Martínek (10-5) sa v parížskej aréne Adidas stretne s domácim Princeom Aounallahom (18-11). „His Majesty“ môže byť fanúšikom známy z minulosti, keď zdolal napríklad Alexandra Cvernu (10-3) alebo Martina Šolca (11-6).

Zaujímavosťou je, že tridsaťdvaročný zápasník si v apríli 2019 zmeral sily i s legendárnym Karlosom Vémolom (36-8). Ak ide o súčasnosť, Aounallah iba nedávno získal titul ťažkej váhy francúzskej ligy HEXAGON. Na druhej strane Martínek si po príchode do KSW pripísal napríklad víťazstvo nad Filipom Stawowym (10-4) alebo kontroverznú prehru na body s Danielom Omielanczukom (26-14-1).

Hoci to tak nemusí vyzerať, tak medzi umiestením Martínka a Aounallaha podľa portálu FightMatrix vo svetovom rebríčku ťažkých nie je až taký rozdiel, keďže zatiaľ čo sa bývalý šampión OKTAGONu nachádza na 112. mieste, „His Majesty“ je iba o šestnásť priečok za ním. Hlavným súbojom KSW 93 bude súboj o zjednotenie trónu ľahkej váhy medzi Salahdineom Parnasseom (18-2) a Valeriuom Mirceom (30-8-1).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk