Návrat Ngannoua v MMA potvrdený. O stret s ním zabojuje dvojica elitných svetových zápasníkov!

New York Times.

Vo svete bojových športov ide o neuveriteľný fenomén. Francis Ngannou (17-3) sa po zisku najväčšieho vavrínu v najlepšej svetovej lige UFC vrhol do sveta boxu, no ani to mu nič nezobralo z jeho lesku, práve naopak. Výborný výkon počas debutu v boxe proti Tysonovi Furym ešte viac vyšvihol záujem o „The Predatora“.

Po viac než ôsmich mesiacoch, odkedy Ngannou oficiálne oznámil prestup z UFC do konkurenčnej PFL, sme sa dočkali informácie, proti komu by sme ho mali najbližšie vidieť v zápase pod pravidlami MMA. Zatiaľ čo sa skúsený veterán pripravuje na boxerský súboj s Anthonym Joshuom, PFL predstavila fanúšikom „zápas o Ngannoua“.

Aj keď v tejto chvíli nie je jasné, kedy by sa potenciálny stret odohral, Kamerunčan si zmeria sily s lepším z dvojice Ryan Bader (31-7) a Renan Ferreira (12-3). „S radosťou môžeme oznámiť, že návrat Francisa Ngannoua v MMA prebehne v rámci PFL PPV divízie, kde nastúpi proti víťazovi zápasu medzi šampiónom Bellatoru a šampiónom PFL,“ píše sa v oficiálnom stanovisku organizácie.

Zatiaľ čo Bader kraľuje ťažkej divízii Bellatoru od roku 2019, Ferreira sa stal šampiónom PFL iba nedávno, keď v novembri zdolal Denisa Goltsova (32–8). Stret oboch elitných bojovníkov bude hlavným zápasom večera na podujatí PFL vs. Bellator. Galavečer sa uskutoční už v sobotu 24. februára v rijádskej aréne Kingdom, v Saudskej Arábii.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk