VIDEO: Návrat Muradova poznačený nešťastným incidentom. Súboj sa skončil skôr, než naplno začal!

Instagram.com/makhmud_muradov

Obľúbený bojovník českých a slovenských fanúšikov má za sebou siedme vystúpenie v „lige majstrov“ zmiešaných bojových umení. Makhmud Muradov (26-8-1) sa na podujatí UFC Fight Night 235 stretol s nezdolaným Aliaskhabom Khizrievom (12-0-1). Súboj sa však pre historicky prvého Uzbeka v americkej organizácii skončil, dalo by sa povedať, skôr než vlastne začal.

Rok 2023 bol z pohľadu Makhmuda Muradova poznačený dvoma míľnikmi. V prvej polovici roka stál pred veľkou výzvou vrátiť sa po dvoch prehrách v UFC späť na víťaznú vlnu, zatiaľ čo posledné mesiace strávil rehabilitáciami po operácii kolena. No aj napriek tomu, najdôležitejším bolo augustové víťazstvo nad Bryanom Barbarenom (18-11).

Pri návrate do oktagonu po zranení ale Muradova nečakalo nič jednoduché. Ako uviedol ešte na jeseň v podcaste GnP tridsaťtriročný bojovník, Aliaskhaba Khizrieva najprv ako súpera odmietlo viacero bojovníkov z UFC, no on sám akceptovaním zápasu s nezdolaným protivníkom dlho nerozmýšľal. Rodák z Rostova na Done v minulosti kraľoval v ruskej organizácii Fight Night Global, kde zdolal napríklad i veterána UFC Rousimara Palharesa (19-12).

Samotný duel na sobotnej karte UFC v Apexe sa ale skončil už po jedenástich sekundách, keď Khizriev pri údere pichol Muradova do oka. Z opakovaných záberov bolo zrejmé, že hoci nešlo o úmyselný čin, prsty ruského bojovníka sa zaborili hlboko do oka jeho súpera. A keď sa po minúte čakania aj napriek všemožnej snahe „Macha“ situácia nezlepšovala, rozhodca Herb Dean ukončil súboj bez výsledku.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk