Návrat do klietky sa odkladá: Ťažkotonážnik z UFC mal pozitívny dopingový test

Zdroj: Instagram/@thebigticket205

Po vyše dvoch rokoch by sa opäť postavil medzi pletivá. Walt Harris (13-10) sa mal predstaviť na víkendovej hlavnej karte UFC. Súčasťou večera v Las Vegas ale napokon nebude. Veteránovi elitnej ligy sveta zmaril plány pozitívny dopingový test.

Oponentom amerického bojovníka mal byť pôvodne jeho krajan Josh Parisian (15-6). „Chcel som, aby ste o mojom zrušenom zápase najskôr vedeli odo mňa. Môže za to problém, ktorý sa objavil v súvislosti s mojím posledným testom pre USADA,“ napísal Walt Harris v stredu na sociálnu sieť Twitter.

Ťažkotonážnik UFC nešpecifikoval, akú zakázanú látku u neho Antidopingová agentúra Spojených štátov amerických našla. „Verím, že to pochádza z doplnku stravy, ktorému som počas celej svojej kariéry veril. Nakoniec však nebol schválený USADA. Predtým som si to neoveril, som úplný idiot. Rozhodne ale nie som podvodník,“ uznáva svoju vinu 40-ročný bojovník.

„Oceňujeme vyhlásenia pána Harrisa, že rešpektuje čistý šport a bude s nami spolupracovať na určení faktov a prípadných primeraných dôsledkov vzhľadom na nepriaznivé zistenie,“ uviedla vo svojom vyhlásení samotná USADA.

Walt Harris sa naposledy tešil z výhry v júli 2019, kedy po 12 sekundách expresne knokautoval Alekseia Oleinika. Potom však prišli tri prehry v rade. Muža s prezývkou „The Big Ticket“ postupne ukončili pred časovým limitom Alistair Overeem, Alexander Volkov a naposledy Marcin Tybura. Organizácii sa vzhľadom na nedostatok času pravdepodobne nepodarí nájsť náhradného konkurenta pre Parisiana.  

Zdroj: ESPN, Walt Harris, autor