Narodenie syna jej pomohlo v chuti do tréningov, do formy sa vrátila skoro. Šormová: Motivuje ma titul OKTAGONu!

OKTAGON MMA.

Jedným z veľkých návratov na piatkovom turnaji OKTAGON 51 v pražskej aréne O2 bude bezpochyby zápas Magdalény Šormovej (10-4). Popredná česká bojovníčka sa do oktagonu vráti po dvoch rokoch proti veteránke svetovej organizácie UFC Mallory Martin (7-4). O tom, prečo sa po narodení syna vracia do kolotoča MMA, alebo čo by ešte chcela v profesionálnej kariére dosiahnuť sa zverenkyňa Andrého Reindersa exkluzívne rozpovedala pre MaxMMA.

Prečítajte si tiež

Na turnaji OKTAGON 51 aj s jednou veľkou zmenou: Novotný prezradil, čo očakáva od otvoreného bodovania

Ako si trávila prvé Vianoce s dieťaťom v rodine, pričom si zároveň bola hneď aj v príprave na návrat do MMA po dvoch rokoch?

Štedrý deň sme mali klasický, boli sme na obed s mojou mamou, partnerom a synom a tak sme išli navštíviť ďalšiu časť rodiny. Inak samozrejme mám viac tréningov než normálne, lebo ako sa človek nepripravuje na zápas, tak má viac voľna a priority dáva do niečoho iného, než je napríklad zháňanie darčekov. My sme sa dohodli, že darčeky budeme riešiť až po mojom dueli, takže som mala o túto starosť menej. Čo nie je tradičné je diéta, čiže som si nemohla dopriať nič špeciálne na jedenie.

Aké boli a vždy sú pre teba posledné dni do zápasu?

V tomto si myslím, že posledné sparringy nemám viac ako týždeň do súboja, hlavne kvôli prevencii nejakého zranenia. Teraz sme to mohli vidieť na prípade Patrika Kincla, že záver prípravy môže byť náročný. Zákon schválnosti, keď sa už človek pomaly sústredí na robenie váhy. S robením váhy sa tiež spája, že zatiaľ čo je človek na diéte, tak aspoň podľa mňa je tá regenerácia horšia a o to viac je potom náchylnejší k zraneniam a chorobám.

Tvoj posledný zápas bol 18. decembra 2021 na KSW, ako vyzerali tie dva roky, ktoré sme ťa nevideli v oktagone?

Tak ja som po dueli trénovala, ale bolo to menej, než obvykle. Išlo o to, že som nemala do tréningov chuť a do toho som ešte chodila do práce. Veľkú časť z toho potom zabralo tehotenstvo a materská dovolenka. Malý mal teraz sedem mesiacov, čiže buď to bolo tehotenstvo, obdobie, kedy som trénovať nemohla alebo potom obdobie, kedy som sa postupne dostávala do formy.

Ty si vždy chcela mať dieťa ešte počas aktívnej kariéry alebo to prišlo prirodzene?

Tak ja som dlhú dobu vnímala tak, že zápasím a to je moja najväčšia priorita a deti, to sa uvidí. Bolo fajn, že som sa mohla sústrediť na seba a s dieťaťom počkať na to, až sa budem cítiť pripravená, aby to nebolo také, aby som si hovorila vety typu, že čo by bolo keby.

Aký bol pre teba návrat do tréningu a ako vlastne vznikol nápad vrátiť sa práve teraz?

Ja som to brala, že ohľadom návratu uvidím. Nebrala som to tak, že som teraz tehotná a znamená to koniec kariéry, alebo, že by som sa hneď do MMA chcela vrhnúť späť. Ale ako som mala pauzu a videla turnaje OKTAGONu, tak ma to celkom chytilo a chýbalo mi to. Návrat nebol tak zlý, ako som si myslela, čo ma ešte viac nakoplo do tréningov. Inak čo sa týka bojovníčiek a ich návratu do MMA, v UFC je zápasníčka, ktorá išla do zápasu iba dva mesiace po pôrode.

Narodenie syna jej prinieslo ľahkosť v MMA, cieľ je titul OKTAGONu

Čo sa týka teba ako bojovníčky, ak vôbec, ako ťa zmenilo narodenie syna?

Určite ma to zmenilo aj po tejto stránke. Napríklad teraz, hoci to bolo náročnejšie v príprave, tak to bolo príjemnejšie, lebo sme si vytvorili dva svety, medzi ktorými prepíname. Cítim sa v tom celkom komfortne. Keď prídem domov za malým, tak som sústredená iba na neho a nebehajú mi tak tie veci okolo zápasenia, kedy bude, čo súperka, atď. Myslím, že mi to prinieslo takú väčšiu ľahkosť do toho celého a potom sa aj viac teším do tréningu alebo zápasu.

Bolo pre teba náročné sa vrátiť do tréningového procesu a aké je vlastne teraz nastavenie v MMA?

S tréningami som začínala postupne a dostala som sa do dobrej formy, podobnej akú som mala predtým. Asi to nemám nastavené iba na jeden zápas, chuť zápasiť tam je, ale nemôžem vylúčiť, že sa nemôže stať to, čo majú niektoré bojovníčky s deťmi. Strach z toho, čo by sa vám mohlo stať, keď je niekto, kto je na vás závislý. Ja z toho dôvodu by som teraz nesadla na motorku, ale teraz asi takú brzdu v MMA nemám.

Ako sa zrodilo tvoje vystúpenie na záverečnom podujatí OKTAGONu v roku 2023?

Dávali sme do dokopy spoločne, veľmi som si priala mať návrat v Prahe. V OKTAGONe sa v mojej váhovej kategórii (stawweight, pozn. red.) objavil titul, takže to je niečo, čo ma motivuje a myslím si, že je vidieť, ako OKTAGON rastie a stála som o to bojovať tu.

Ako hodnotíš svoju súperku Mallory Martin?

Nie je to žiadna jednoduchá súperka na rozjazd, mala štyri zápasy v UFC, bude to zaujímavé. Mali sme prípravu priamo na ňu, takže ak by som to mala povedať takto za tím, veríme si na ňu.

Viac noviniek, informácií, videí a zaujímavostí zo sveta zmiešaných bojových umení nájdete na MAXMMA.sk.

Zdroj: MaxMMA.sk