Napriek smolnej prehre až tak smútiť nemusí: Koľko zarobil Procházka za turnaj UFC 295?

Instragram/@jirkaprochazka

Výplaty bojovníkov sú témou, o ktorej sa vedenie najprestížnejšej MMA organizácie nerado rozpráva. Každému je však jasné, že najväčšie hviezdy sa rozhodne nemajú zle a ich výkony sú vskutku slušne ohodnotené. Momentálne je za nami turnaj UFC 295, kde bol hlavným ťahákom súboj Jiří Procházka (29-4-1) vs. Alex Pereira (9-2). Na aký balík si v ostrosledovanom zápase prišiel český samuraj?

Žiaľ, „BJP“ nakoniec nezískal titul v poloťažkej divízii. Skúsenému Brazílčanovi podľahol v druhom kole po smolnom a diskutabilnom zastavení rozhodcom. Ak ste tento duel náhodou zmeškali, viac sa o ňom dočítate TU. Napriek prehre však Procházka až tak smútiť nemusí. Z New Yorku si totiž odnáša závideniahodný zárobok.

Odmeny zápasníkov UFC oficiálne nie sú zverejňované, ale už dlho ich mapuje portál MMA Salaries. Ten svoje odhady zostavuje na základe dát jednotlivých komisií a informácii od samotných bojovníkov. Reálne hodnoty preto môžu byť trochu odlišné, no to sa nikdy nedozvieme. Do úvahy musíme brať aj fakt, že sa jedná o sumu pred zdanením a bojovníci z nej navyše musia vyplatiť celý tím či prípravu.

Pre českého borca ale nebude náročné splniť si tieto povinnosti. Server MMA Salaries totiž jeho odmenu odhadol na 882-tisíc dolárov, čo je v prepočte 825-tisíc eur. Najväčší balík z galavečera UFC 295 si však odniesol jeho súper a nový šampión poloťažkej váhy Alex Pereira. Jeho výplata údajne prevýšila hodnotu jedného milióna eur.

Zdroj: MMA Salaries, Autor: Kamil Schreiber