Napodobní brata, ktorý je v UFC šampiónom? Organizácia podpísala talentovaného bojovníka!

tapology

V novom roku 2024 to zatiaľ bola najväčšia udalosť organizovaná v podaní najlepšej svetovej ligy UFC. Na turnaji, ktorý sa konal v nedeľu, sa zišlo mnoho elitných bojovníkov, avšak „na konci dňa“ sa hovorilo iba o jednom. Ilia Topuria (15–0) brutálne knokautoval šampióna Alexandra Volkanovskeho (26–4), zápasníka, ktorý posledné štyri roky neohrozene kraľoval perovej divízii.

V pozadí veľkého triumfu „El Matadora“ sa však udiala jedna dôležitá vec, na ktorú sa fanúšikovia zmiešaných bojových umení môžu už čoskoro tešiť. Presnejšie ide o správu, že vedenie UFC minulý týždeň podpísalo staršieho brata nového šampióna Alexandra Topuriu (5-1). Ak ste doteraz o ňom nepočuli, vedzte, že nejde o protekčný prestup.

Aleksandre začal s profesionálnym MMA na rovnakom turnaji, na ktorom debutoval aj jeho mladší brat Ilia – 4. apríla 2015 na podujatí West Coast Warriors. Odvtedy si dvadsaťosemročný bojovník pripísal päť výhier a iba jedinú porážku. Podobnosť medzi bratmi je v atraktívnom štýle a aj v tom, že Aleksandre si doposiaľ iba raz vyskúšal, aké je to bojovať v neskorších kolách. Išlo o súboj s Ivo Ivanovom, ktorému pred deviatimi rokmi podľahol v treťom kole.

„Bude z neho šampión UFC. Je to skvelý zápasník a stále ma toho veľa pred sebou,“ povedal v rozhovore pre ESPN MMA Ilia Topuria. Na otázku, čo môžu fanúšikovia od jeho brata v zápasoch očakávať, povedal piaty muž rebríčka P4P jasne. „Má výborný štýl. Je veľmi dobrý na zemi, v postoji. Obľúbite si ho,“ zakončil.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk