Na vojnovom cvičení takmer zahynul, dnes trénuje najväčšie hviezdy slovenského MMA

V minulosti sa venoval zápaseniu, na svojom konte má 8 súbojov v MMA a stal v ňom aj amatérskym majstrom Slovenska. Reč je o Jankovi Hudákovi, ktorý sa pravidelne objavuje v rohoch tých najlepších MMA fighterov, ktorí sa nachádzajú na našej scéne. Okrem osobných už menovaných úspechov mu nechýbajú ani tie trénerské. Spomenúť musíme dôležité víťazstvá Karola Ryšavého a Romana Paulusa v Oktagon Výzve.

Práve tie odštartovali naplno ich kariéru v organizácii Oktagon a oboch borcov zviditeľnili. To, čo pravdepodobne málokto z fanúšikov vedel je, že Janko je bývalý vojak, ktorý slúžil v Afganistane, kde si zažil veľmi veľa zaujímavých, ale aj nebezpečných momentov. Za najhorší považuje rozhodne ten, pri ktorom takmer zahynul. “V tom boji s prúdom som bol skutočne na pokraji síl a na chvíľu mi naskočila myšlienka, že tu už asi končím“.  


Aktuálne pripravuje svojich zápasníkov na ďalšie dôležité boje, ktoré ich v tomto roku čakajú, pričom fanúšikovia sa asi najviac tešia na  stret medzi Vlastom Čepom a Matejom Peňázom. “Sadnem si, založím ruky a budem čakať, kedy preskočím pletivo“ okomentoval v najnovšej epizóde podcastu MAX MMA, ako bude podľa neho prebiehať tento zápas. Skúsený tréner nemal problém prezradiť ani pikantnosti zo svojho života či skúsenosti z vojny. Ak by ste si chceli vypočuť túto epizódu, tak je aktuálne dostupná na všetkých streamovacích platformách.

Zdroj: MaxMMA