Na toto fanúšikovia UFC čakali roky: Dana White oznámil prestupovú bombu!

Fox News.

Miesto, kde najlepší nastupujú proti tým najlepším. Takto býva často opisovaná organizácia UFC. No nie je to vždy tak, mnoho bojovníkov a bojovníčok sa často aj počas celej profesionálnej kariéry nepozrie do „ligy majstrov“ zmiešaných bojových umení. Americkej organizácii sa ale niečo podobné práve podarilo, do svojich radov dostala po dlhých vyjednávaniach jednu z najväčších hviezd v zámorí.

Mnohí fanúšikovia na túto správu čakali roky. V jednu dobu to vyzeralo, že sa to už nikdy neuskutoční. No ako v utorok oznámil prezident UFC Dana White, podarilo sa to. Reč je o prestupe zlatej olympioničky z Londýna 2012 a Ria 2016 v džude Kayly Harrison (16-1) do najlepšej ligy sveta.

A nešlo len tak o hocijaké oznámenie. Na sociálnej sieti X White prezradil, že má známa zápasníčka naplánovaný hneď aj debut. V ňom ju na jubilejnom podujatí UFC 300 preverí bývalá šampiónka bantamovej divízie Holly Holm (15–6–1). Podľa slov hlavného zástupcu UFC sa súboj odohrá v bantamovej váhe, čo by znamenalo, že Harrison bude po prvýkrát v profesionálnej kariére chudnúť do limitu 61,2 kilogramu.

Harrison doposiaľ zápasila výhradne v perovej alebo ľahkej váhe. V organizácii PFL sa tridsaťtriročná bojovníčka dvakrát (2019 a 2021, pozn. red.) stala celkovou víťazkou sezónneho turnaja v divízii do 70 kilogramov. Naposledy ju diváci videli v akcii v novembri, keď na body presvedčivo zdolala veteránku UFC Aspen Ladd.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk