Na prvý zápas šiel bez chrániča a trénera: Samir Smaali odsunul futbal, aby bol bojovníkom

Zdroj: FABRIQ MMA

Ide zatiaľ príprava podľa plánov, bez zranení?

Našťastie áno, nič ma nebolí. Mám približne jedenásť až dvanásť tréningov do týždňa. Venujú sa mi fantastickí tréneri. Záleží im na tom, aby som do zápasu vstúpil vo výbornej forme a predviedol bezchybný výkon. Ide o najlepšiu prípravu, akú som kedy mal. Bez ohľadu na to, čomu sa venujeme, ma to neskutočne baví.

Pred pár dňami si absolvoval svoj prvý zápas v grapplingu. Čo hovoríš na takúto skúsenosť?

Keďže šlo o moju premiéru, nevedel som, čo od toho očakávať. Vyskúšať som to chcel už veľmi dlho, no stále do toho niečo vošlo. Súper bol reprezentantom v jiu-jitsu, na konte mal omnoho viac zápasov. Potešilo ma, keď ma pochválil. Ušiel z pozície o jedinú sekundu skôr ako ja a vyhral. Utvrdil som sa však v tom, že sa v zápasoch nemusím báť chodiť na zem.

Právom si označovaný sa jeden z najväčších slovenských MMA talentov. Rovnako patríš medzi skúsenejších amatérov. Začínaš sa už pomaly obzerať po prvom profesionálnom dueli?

Záleží čisto od mojich trénerov. Stopercentne im dôverujem, beriem ich ako starších bratov, respektíve otcov. Pôjdem do toho, keď mi povedia, že som pripravený. Hlavne chcem nabrať skúsenosti. Na IMMAF som videl, koľko toho za sebou niektorí bojovníci majú a stále nie sú profesionálmi. Samozrejme, možnosti v niektorých krajinách sú na úplne inej úrovni. Určite sa ešte chvíľu chcem zdržať na amatérskej úrovni.

Aké sú Tvoje kariérne ambície?

Chcel by som ísť do sveta. Veľmi ma láka napríklad ruská organizácia ACA či poľské KSW. Rád by som konkuroval najlepším. UFC je úplný vrchol, ale prioritne sa na to nezameriavam. Je mojím snom sa tam dostať a ak príde možnosť, určite ju neodmietnem.

V čom vidíš svoju výhodu oproti iným rovesníkom?

Neviem, či ide vyslovene o výhodu oproti ním, ale mojím plusom je, že sa chcem zlepšovať vo všetkom. Som tým fakt posadnutý. Rád by som v živote niečo dosiahol a zanechal po sebe nejakú stopu. Bojujem pre svoju rodinu. Chcem, aby na mňa raz boli rodičia hrdí. Strašne ma to poháňa.

Zdroj: MaxMMA.sk