Na prvý zápas šiel bez chrániča a trénera: Samir Smaali odsunul futbal, aby bol bojovníkom

Zdroj: FABRIQ MMA

Ako sa vôbec zrodila Tvoja cesta na Slovensko?

Je to dlhý príbeh. Mamina je z Česka, kde sa zoznámila s tatinom, ktorý je z Tuniska. Ja som sa tam narodil a do dvanástich rokov aj žil. Môj strýko, otcov mladší brat, má manželku Slovenku. Prisťahovali sme sa sem, aby nebol sám. Ako rodina sme chceli byť pri sebe.

Tento kalendárny rok si už stihol dva duely pod pravidlami MMA, čoskoro Ťa čaká tretí. Vyhovuje Ti takéto tempo?

Určite áno. Presne to potrebujem, poháňa ma to vpred. Čas plynie a ja nechcem nič zmeškať. Chcem zbierať skúsenosti. Keby to bolo možné, šiel by som aj do desiatich zápasov.

Na začiatku roka si sa predstavil na majstrovstvách sveta IMMAF v Srbsku. Hoci si zápas vyhral, pre zranenie si nemohol pokračovať. Čo sa vlastne stalo?

V zápale boja som sa rozbehol a súpera hodil na zem. Koleno mi trochu ušlo do strany a natiahol som si predné krížne väzy. Šiel som na vyšetrenie k lekárovi, ktorý mi vravel, nech radšej nepokračujem. Radšej prísť o jeden duel ako absentovať niekoľko mesiacov. Našťastie, po troch týždňoch som mohol opäť naplno trénovať.

Na podobné podujatie sa nedostane hocikto. Nemôcť po výhre pokračovať zrejme muselo silno škrieť…

Veľmi ma to mrzelo. Prvý zápas proti omnoho skúsenejšiemu chalanovi mi vyšiel. Trénerom som dokonca vravel, že keď už som tu, skúsim to risknúť. Naozaj som túžil po prvom mieste. Všetko je však tak, ako má byť. Ďalší rok zabojujem o prvenstvo opäť. 

Už o necelý mesiac ideš do boja opäť. Na turnaji FABRIQ 3 bude Tvojím súperom Marek Neštrák. Čo o ňom vieš?

Sme kamaráti. Je takisto reprezentant, absolvovali sme spolu niekoľko tréningov, predstavili sa napríklad na majstrovstvách Európy v Taliansku. Poznáme sa, ale toto je MMA, musíme to brať ako šport. Postavíme sa do klietky, kde ide všetko bokom a každý si ide tvrdo za svojím. Chcem výhru, urobím pre ňu všetko.

POKRAČOVANIE ROZHOVORU NA ĎALŠEJ STRANE!

Zdroj: MaxMMA.sk