Na poslednom turnaji UFC uhryzol súpera. Hriešnik Severino sa teraz po prvýkrát vyjadril k incidentu!

apinews

Ako málo stačí k tomu, aby sa váš život o sto osemdesiat stupňov, tak o tom sa mohol v poslednom čase na vlastnej koži presvedčiť Igor Severino (8-1). Talentovaný bojovník zmiešaných bojových umení sa neslávne preslávil na turnaji UFC on ESPN 84, kde uhryzol svojho súpera Andreho Limu (8-0).

Bol to bežný súboj dvoch mladých zápasníkov, no len do momentu, kedy Severino uhryzol Limu do bicepsu. Výsledok? Ten asi nikoho neprekvapí, okamžitá diskvalifikácia. Trvalo to takmer týždeň, než sa hriešnik z posledného galavečera UFC rozhodol vysvetliť absolútne nepochopiteľné a skratové správanie. „Uplynulé dni boli vskutku bláznivé. V jeden moment zápasíte v najlepšej organizácii na svete, plníte si svoj sen a o chvíľu na to je po všetkom,“ povedal rodák z Juruti a hneď pridal aj ospravedlnenie: „Veľmi sa za to ospravedlňujem môjmu súperovi, Danovi Whiteovi (prezidentovi UFC, pozn. red.), Nevadskej atletickej komisii, Seanovi Shelbymu (matchmaker UFC, pozn. red.), Mickovi Maynardovi (matchmaker UFC, pozn. red.) a celkovo všetkým fanúšikom.“

Ak ide o spomínaný incident, na ten si podľa vlastných slov Brazílčan dobre nespomína. Až po pozretí duelu zo záznamu vedel určiť, kedy sa to všetko mohlo zlomiť. „Všetko si pamätám až do chvíle, kedy ma dobre trafil, zo záznamu to mohol byť úder lakťom. Odtiaľ som už išiel na autopilota. Môžete sa opýtať hocikoho, s kým som doteraz zápasil v klietke, aby vám dosvedčil, že som mal vždy k súperom rešpekt. Nikdy som nič podobné neurobil. Ja sám sa s tým, čo sa stalo, neviem zmieriť,“ vysvetlil zápasník, ktorý medzi profesionálmi ukončil všetky zo svojich ôsmich víťazstiev.

Pokiaľ ide o budúcnosť dvadsaťročného bojovníka, tá bude minimálne v najbližšej budúcnosti mimo americkej organizácie. Ako sa totiž verejnosť krátko po dueli dozvedela, UFC s ním rozviazalo kontrakt. Celým menom Igor da Silva Severino však verí, že sa mu napriek všetkému podarí obrátiť kariéru v MMA obrátiť k lepšiemu. „UFC malo právo ma vylúčiť, ale veľmi by som chcel získať ešte jednu šancu. Nechcem byť zadefinovaný ako ten mladík, čo raz v klietke uhryzol protivníka a bodka. Každý, kto ma pozná, tak vie, že som iný. Toto som nebol ja. Nechcem byť tým chlapcom, čo urobil chybu, ktorá potom zničila jeho život,“ uviedol.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk