Na obrovskú smolu Muradova zareagoval aj Dana White: Empatické gesto šéfa UFC!

Instagram/@freak.mma

Makhmud Muradov (26-8) na turnaj UFC Fight Night 235 nebude spomínať v tom najlepšom svetle. Súboj s neporazeným Aliaskhabom Khizrievom (14-0) pre neho totiž skončil už po 11 sekundách. Príčinou bolo nepríjemné pichnutie do oka, po ktorom 33-ročný bojovník nemohol pokračovať ďalej. Ako sa k tejto málo vídanej situácii postavil prezident UFC Dana White?

Keďže zo strany ruského reprezentanta išlo o neúmyselný úder, zápas bol vyhlásený ako „no contest“. Ani jeden z aktérov si teda nezhoršil svoju bilanciu, no nikdy nie je príjemné, keď sa pripravujete niekoľko mesiacov a napokon to takto skončí. Sklamanie na strane „Macha“ preto bolo evidentné. Navyše si z Las Vegas odniesol „suvenír“ v podobe škaredého zranenia.

Podobne nešťastne sa cítil aj šéf najväčšej MMA organizácie na svete Dana White. Ten si uvedomoval nepríjemnosť celej situácie a uzbeckému zápasníkovi usadenému v Česku ukázal svoju empatickú stránku. Detaily priblížil v rozhovore pre Sport.cz Muradovov tréner Petr Kníže (13-3).

„Vzhľadom na to, že sme bezprostredne po zápase išli na vyšetrenie k lekárom vo vnútri arény, prišiel za nami Dana White, ktorý hovoril, že taký strašný eye poke ešte nikdy nevidel. Povedal nám, nech mu pošleme všetky výsledky vyšetrení, že nám s tým pomôžu. Síce je to podľa pravidiel ako súboj bez víťaza, ale údajne sa to z Machovho pohľadu bude brať ako výhra. Získa aj bonusové peniaze ako v prípade, keby normálne zvíťazil. Dokonca sa spoločne rozprávali aj o novej zmluve,“ rozrozprával sa majiteľ MMA Monster Gymu na margo toho, ako to vyzeralo v zákulisí.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk