Muradov prehovoril, prečo si vybral OKTAGON a vyjadril sa k potenciálnemu zápasu s Kinclom!

OKTAGON MMA.

Keď sa povie najpopulárnejší zápasník zmiešaných bojových umení v Českej republike, aké meno vám napadne ako prvé? Bude to bývalý šampión UFC Jiří Procházka (30-4-1), legendárny Karlos Vémola (37-8) alebo v súčasnosti P4P kráľ OKTAGONu Patrik Kincl (28-10)? Nech je vám bližší jeden, druhý alebo tretí bojovník, jedno je isté, a to, popularitou to ďaleko od nich nemá Makhmud Muradov (26-8).

A je to práve Muradov, kto sa začiatkom júna postaral na domácej scéne o poriadny rozruch. Ako vtedy oznámil OKTAGON MMA, „Mach“ bude jeho novým prírastkom v strednej divízii. Návrat známeho bojovníka je o to prekvapivejší, že o neho stáli všetky popredné svetové organizácie.

Ako priznal v rozhovore pre denník Sport, v kontakte bol so zástupcami One Championship, KSW a PFL. Prečo si ale nakoniec vybral OKTAGON? Muradov ďalej opísal, že napríklad ázijská liga One Championship či americká PFL neprichádzala do úvahy už od začiatku, keďže by rád zápasil blízko svojej rodiny. „KSW mi ponúklo lepšie peniaze, ale s Ondrom (Novotným, šéf OKTAGONu, pozn. red.) mám super vzťah, napísali sme si a bolo to dohodnuté. Síce ešte som nepodpísal zmluvu, pre mňa podaná ruka platí a znamená to viac než nejaká zmluva,“ povedal uzbecký bojovník.

Titulovú šancu si chce zaslúžiť

S návratom do OKTAGONu sa okamžite spomína i potenciálny titulový stret s právoplatným šampiónom strednej divízie Patrikom Kinclom. Súboj by bol ešte o to zaujímavejší, že sa obaja zápasníci už v minulosti raz proti sebe mali postaviť, a to v lete 2019. Keď však XFN zasiahli finančné problémy, z duelu zišlo. „Patrik ma zo športovej stránky určite zaujíma, máme medzi sebou niečo nedokončené. Určite chcem k tomu prísť, získať pás, ale nechcem sa teraz predbiehať pred chlapcami, čo na to už dlho čakajú,“ hovorí zástupca pražského Monster Gymu.

Aj keď je v tejto chvíle nejasné, kedy uvidíme Muradova v OKTAGONe, v rozhovore spomenul, že zápasiť chcel pôvodne už na júlovom turnaji v Bratislave. A ako často ho budeme môcť vídať v klietke najväčšej európskej organizácie? Tridsaťštyriročný bojovník by sa v nej rád ukázal dva alebo trikrát do roka.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk