Muradov je na existenčný zápas pripravený: Koho z Oktagonu si vie predstaviť v UFC?

Zdroj: Instagram/@makhmud_muradov

Už iba niekoľko posledných hodín ostáva do ďalšieho vystúpenia Machmuda Muradova (25-8) v UFC. Pre európskych fanúšikov je veľkým pozitívom, že sobotný turnaj sa koná v Londýne, vďaka čomu si nebude treba privstať, respektíve bdieť dlho do noci.

Najprestížnejšia organizácia sveta svoje stany rozloží v metropole Anglicka. Bojovníci zo starého kontinentu preto nemusia letieť príliš ďaleko a podstupovať mnohokrát únavnú aklimatizáciu. „Londýn je super. S matchmakermi mám dobré vzťahy, písal som im, že by som rád zápasil práve tam. Dohodli sme sa. Poslali nám súpera, ktorého sme rovno vzali. Som rád, že nemusím letieť niekam ďaleko,“ rozhovoril sa Machmud Muradov v rozhovore pre sport.cz.

Rodák z Uzbekistanu naposledy zápasil ešte v októbri minulého roku. Skoršiemu návratu do klietky bránili zdravotné komplikácie, konkrétne zranenie ruky. V šiestom zápase medzi elitou bude jeho oponentom Bryan Barberena (18-10). „Mal som dlhú prípravu a už teraz musím povedať, že som stopercentne pripravený. Cítim sa naozaj skvelo. Bol som trénovať napríklad v Poľsku, kde sú naozaj super sparing-partneri, ktorí sa taktiež pripravujú na svoje zápasy,“ pochvaľuje si 33-ročný zápasník strednej divízie, ktorý je úzko spätý s Českom.

Skúseného Američana označujú mnohé zahraničné médiá za najťažšieho konkurenta, akému kedy autor okrúhlych dvadsiatich ukončení čelil. On sám však tomu žiadnu váhu nepripisuje. Po dvoch prehrách v rade sa chce primárne naladiť na víťaznú vlnu. „Momentálne mám zmluvu na dva zápasy. Pokiaľ vyhrám, rovno predĺžim. Ak náhodou prehrám, zatiaľ neviem, čo bude. Po troch prehrách však UFC často vyhadzuje. Každopádne na to teraz nemyslím. Chcem vyhrať a predĺžiť zmluvu,“ stručne zhŕňa svoje plány.

Muradov pozorne sleduje aj domácu scénu. On sám bol ešte pred niekoľkými rokmi súčasťou organizácie Oktagon MMA. Kto zo zástupcov tejto ligy by sa podľa neho mohol čoskoro objaviť v UFC? „Ťažko povedať. Ale myslím si, že napríklad Losene Keita. Je dobrý, vypína jedného súpera za druhým a má dobrý štýl. UFC by to mohlo zaujímať a on sám k tomu môže byť blízko,“ pochválil neporazeného belgického šampióna.

Zdroj: sport.cz, autor