Muradov bojoval so zranením, ďalšie utrpel v zápase: Kedy sa opäť predstaví v UFC?

Zdroj: Instagram/@makhmud_muradov

Existenčný. Takýto prívlastok dostával zo všetkých strán šiesty zápas Makhmuda Muradova (26-8) v najprestížnejšej lige sveta. Uzbek úzko spojený s Českom náročný boj zvládol a s veľkou pravdepodobnosťou si vypýtal predĺženie kontraktu s UFC.

Bryan Barberena (18-11) pritom patril medzi jedného z doposiaľ najťažších konkurentov bývalého bojovníka Oktagonu. „V UFC je už 10 rokov. Keď som prišiel, on už dávno predtým zápasil. V momente, kedy mi poslali jeho meno, hneď som vedel, že s ním chcem zápasiť. Nevyberám si súpera. Nikdy som to nerobil a ani robiť nebudem,“ hovoril na tlačovej konferencii po konci turnaja Machmud Muradov.

Nebezpečného Američana prevýšil po všetkých stránkach. Rozdal viac signifikantných úderov, na tvári oponenta prelial krv a podľa oficiálnych štatistík vyprodukoval trinásť takedownov. „Ľudia dlhodobo tvrdia, že mám slabý wrestling, ale dnes som ukázal, že dokážem bojovať v postoji i na zemi. Je to dobre víťazstvo pre mňa a moju krajinu,“ tešil sa 33-ročný reprezentant Uzbekistanu.

Na dominantnom výkone zástupcu Monster Gymu nebolo vôbec bádať zdravotné problémy. Pred novinármi ale priznal, že bojovať musel čiastočne sám so sebou. „Mal som problémy s pravou rukou. V súboji sa k tomu potom ešte pridalo koleno. Rozhodne som však nepremýšľal nad zrušením zápasu. Potreboval som vyhrať,“ potvrdil obrovské srdce a odhodlanie presvedčiť o svojich kvalitách.

Po dvoch nezdaroch sa zápasník strednej váhy opäť naladil na víťaznú vlnu. V UFC má momentálne skóre 4-2. Aktuálna zmluva s elitnou ligou sveta by mala zaručovať ešte jedno vystúpenie. Potom Makhmud Muradov s pravdepodobnosťou blížiacou sa istote podpíše novú. „Kto bude ďalším súperom? Moje zranenie… Ale možno by mi vyhovoval december v Madison Square Garden. Budem tam mať veľa fanúšikov, milujem ich.“

Zdroj: UFC, autor