Mrazivé pozadie odchodu Korean Zombieho: Ak by som pokračoval, skončím zle…

Zdroj: UFC

Na profesionálnej scéne strávil šestnásť rokov, stal sa veľkým obľúbencom fanúšikov a v UFC sa radil k absolútnej špičke. Chan Sung Jung (17-8), známy ako „The Korean Zombie“, sa na konci augusta po vyše ročnej pauze vrátil do klietky, aby sa definitívne rozlúčil so svojou kariérou. Za emotívnym odchodom ikonického bojovníka sa skrývajú strašidelné okolnosti.

Zranenia sú neodmysliteľnou súčasťou sveta bojových športov. Práve komplikácie tohto typu častokrát neumožnia perspektívnym zápasníkom naplniť očakávaný potenciál, prípadne donútia tvrdých mužov i ženy predčasne dospieť k ráznemu rozhodnutiu v podobe uzavretia profesijnej kapitoly.

Patálie spojené so zdravím v posledných rokoch výrazne ovplyvňovali taktiež kariéru Chan Sung Junga. Pred očami fanúšikov v Singapure položil rukavice doprostred klietky, čím definitívne uzavrel životnú etapu spojenú s MMA. „Po všetkých tých momentoch v klietke som ucítil, že bradu už nemám takú pevnú. Počas pár rokov sa mi aj poškodil mozog,“ ozrejmil okolnosti svojho konca v rozhovore pre The MMA Hour.

Zároveň upozorňuje na to, že podobnou cestou by sa radšej mali pobrať aj ďalšie tváre najprestížnejšej organizácie sveta: „Nebudem hovoriť konkrétne mená, ale je tu viacero bojovníkov s podobným osudom. To sú dôvody, prečo začali prehrávať.“ The Athletic sa nedávno venoval prieskumu, v ktorom sa bojovníkov dopytoval, ako si zo zdravotného hľadiska predstavujú obdobie po kariére. Až 55 % opýtaných očakáva, že ich budú sužovať následky zranení, ktoré utrpeli počas boja.

„The Korean Zombie“ už viac riskovať nechcel, preto mal po prehre v Singapure o svojom osude jasno. Max Holloway (25-7) bol definitívne posledným mužom, s ktorým si zmeral sily. „Pokiaľ si zápasník neprizná, že už zostarol a brada na tom nie je najlepšie, neskončí dobre. Ja som sa tomu chcel vyhnúť a odísť do dôchodku v správnom čase,“ vysvetlil Chan Sung Jung.

Zdroj: The MMA Hour, autor