Momo Hossu neopľul: Raper hovorí, že prehral vyhratý zápas. Toto odkazuje ľuďom

Momo vs Hossa (zdroj: Fight Night Challenge)

Hlavným zápasom včerajšieho podujatia Fight Night Challenge 5 bol boxerský duel medzi raperom Romanom „Momom“ Grigelym a bývalým slovenským hokejistom Marcelom Hossom. Pre oboch to bola premiéra v ringu, z ktorého napokon ako víťaz odchádzal niekdajší hráč prestížnej NHL. Veľké zavŕšenie galavečera sa nezaobišlo bez kontroverzií a dokonca aj pľuvanca.

„Chcel by som sa prihovoriť vám všetkým, ktorí ste mi fandili. Chcem sa vám poďakovať za vaše správy a podporu, ktoré ste mi dali. Nebudem moc mudrovať, chcem oddychovať a neprajníci nech si píšu, čo chcú, aj tak budem bez telefónu a vypnutý,“ začal jeden z najlepších česko-slovenských raperov uplynulých dekád ohľadom zápasu proti Marcelovi Hossovi. „Momo“ meranie síl prehral po diskvalifikácii niekoľko sekúnd pred koncom tretieho kola.

Prečítajte si tiež

Fight Night Challenge 5: Výsledky

Prehra vyhratého zápasu

„Rád by som povedal niečo o vyhrotenom konci. Ostal som chrbtom a dostal som dve bomby zozadu, čo mi dosť zdvihlo tlak. Otočil som sa a pleskol som naspäť, ale bolo to v momente, kedy bol stopnutý zápas a dostal som za to diskvalifikáciu. To, že som potom vypľul chránič, to neriešim,“ hodnotil Bratislavčan svoju boxerskú premiéru. Veľa fanúšikov mu na sociálnych sieťach vyčítalo, že si smerom k Marcelovi Hossovi odpľul, pričom Grigely vysvetľuje, že išlo o vypľutie chrániča počas prerušenia a nemali to nič s nešportovým správaním smerom k jeho rivalovi.

Raper mohol duel dokonca vyhrať. „Rozhodca mi povedal, že som mal vyhratý zápas. Kvôli tomu, že som cez stopku udrel, som bol diskvalifikovaný a prehral som. Nevedel som, že som v hre o víťazstvo, bol som šesťkrát nahúlený, ledva som na súpera videl, aj keď som to na sebe nechcel dať poznať.“ V záverečnom kole prišlo k počítaniu na „Momovej“ strane, čo podľa pravidiel malo takmer určite znamenať, že kolo pôjde Hossovi. Potvrdil to aj Samuel Krištofič (16-6), ktorý Fight Night Challenge komentoval.

„Momo“ aj napriek tomu povedal, že mu rozhodcovia zdelili, že prvé a tretie kolo boli jeho. „Mrzí ma to, dal som do toho všetko, snažil som sa. Marcel bol fakt dobrý, nahúlil ma hneď v prvom kole po dvadsiatich sekundách,“ dodal Roman Grigely. Poskytol aj zaujímavú informáciu, že po meraní síl za ním prišiel Marián Gáborík, kamarát Marcela Hossu, a vzdal mu hold, pričom ho za výkon v boxerskom ringu pochválil.

Prečítajte si tiež

RFA 14: Výsledky

Zdroj: MaxMMA.sk, autor JV