Modelka alebo MMA zápasníčka? Gruzínska kráska budí medzi fanúšikmi obrovský záujem

Zdroj: Instagram/@likajojua

MMA je najdrsnejší šport na svete, no postupom času láka čoraz viac aj zástupkyne nežnejšieho pohlavia. Hoci sa ženské kategórie zatiaľ netešia takej popularite ako mužské, fanúšikov si vedia získať inými spôsobmi. Ako ideálny príklad môžeme uviesť Lianu Jojuu (7-6), ktorá na sociálnych sieťach budí veľký záujem.

Gruzínska reprezentantka sa síce v klietke naposledy predstavila v máji 2022, ale napriek tomu sa teší obrovskej obľube. Jej profil na platforme Instagram má vyše 1,1 milióna sledovateľov a príspevkami skôr už pripomína archív modelky než bojovníčky. V civilnom oblečení by azda len málokto tipol, že sa venuje bojovým športom na tej najvyššej úrovni.

„She Wolf“ doposiaľ medzi profesionálkami absolvovala trinásť súbojov s bilanciou siedmich výhier a šiestich prehier. Aj keď má stále ešte iba dvadsaťdeväť rokov, vzhľadom na dlhú pauzu je otázne, či sa niekedy vráti späť. Splnila si však už všetky sny.

V septembri 2019 Jojua neúspešne debutovala v UFC a v najprestížnejšej organizácii sa následne ukázala ešte trikrát. Nuž, keďže zo štyroch duelov triumfovala len raz, jej púť v zámorí skončila. Stačilo to ale na to, aby si získala verných priaznivcov, ktorí reagujú na každý príspevok či video. Niektorí dokonca rodáčku z Tbilisi považujú za najkrašiu ženu v histórii MMA a niet sa im čo čudovať.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@likajojua, Autor: Kamil Schreiber