Miroslav Brož otvorene o konci kariéry: Som ako trhací kalendár, už som si aj poplakal

Zdroj: OKTAGON MMA

Odtrhnuté bicepsy, dvanásťkrát zlomený nos, zlomené nadočnicové oblúky či roztrhané väzy v členku. Zoznam zranení, ktorými si počas svojej profesionálnej cesty prešiel Miroslav Brož (17-3-1), je poriadne dlhý. Hoci vyše tri roky nezdolaný bojovník stále patrí medzi absolútnu elitu československej scény, zdravotný stav ho nahlas donútil uvažovať o konci kariéry.

„Inkvizitor“ zaknihoval počas uplynulého víkendu už sedemnáste profesionálne víťazstvo. V jednom z najlepších zápasov turnaja OKTAGON 53 zdolal Toma Crosbyho (8-4-1). Do klietky však nastupoval so značným sebazaprením. Problémy s kolenom mu nedovolili kopať pravou nohou. „Som úplne rozbitý. Tento rok končím. Mám pred sebou zrejme posledné dva veľké zápasy. Zdravotne na tom nie som dobre. V tejto príprave som mal štyri ťažké zranenia, všetko za osem týždňov,“ rozrozprával sa 35-ročný Čech v rozhovore pre sport.cz.

Miroslav Brož bezprostredne po svojom triumfe ešte medzi pletivami otvoril tému konca kariéry. Nešlo iba o prvotný nával emócií. Za slovami si stojí aj s niekoľkodňovým odstupom. „Som ako trhací kalendár. Trénujem ako magor, potom sa naraz zraním a musím spomaliť. A takto neustále dookola. Veľmi chcem, ale už to jednoducho nejde. Mrzí ma to, plakal som kvôli tomu,“ chlapsky priznal.

Niekdajší mládežnícky hokejový reprezentant pocestuje do Nemecka aj v máji. Vo Frankfurte vyzve domácu hviezdu menom Christian Eckerlin (15-6). Do športového dôchodku by sa rád pobral pod holým nebom v Edene. „Mám dobré skóre a snažím sa robiť pekné duely. Vďaka ohlasom viem, že to ľudí naozaj baví, aj preto je pre mňa dôležitejší odkaz. Jednoducho môžem povedať, že končím na vlastnom vrchole,“ s pocitom zadosťučinenia vraví nezlomný srdciar.

„Mám 35 rokov, 25 robím vrcholový šport, z toho 12 trénujem dvojfázovo. Telo je brutálne prepálené. K tomu som celý život ignoroval zranenia. Keď ma prejdú sonom, vyzerá to ako kráter – samá diera,“ snaží sa nájsť vhodné prirovnanie reflektujúce jeho nezávideniahodný zdravotný stav.  

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk