Miliónová pyramída má za sebou prvý event! Výsledky zápasov boli neraz prekvapujúce

Koncom roka 2022 promotéri Oktagonu odprezentovali ideu jedinečnej pyramídy, ktorá zápasníkom garantuje nadštandardné odmeny a fanúšikom sľubuje jedinečný zážitok.

V prvom zápase sa do klietky postavil slovenský zástupca Radovan Úškrt (7-4), ktorý na svojho súpera Melvina Van Suijdama (12-6) nestačil aj napriek podarenému prvému kolu a prehral na rozhodnutie rozhodcov.

Tipsport Gamechanger pokračoval súbojom, v ktorom sa stretol skúsený srbský fighter Bojan Veličković (22-12) s moldavským “Draculom” Ionom Surdum (12-5), ktorý je sparing partnerom bojovníka UFC Macha Muradova. Do ďalšieho kola jedinečnej pyramídy postúpil Bojan vďaka triumfu v prvom kole, v ktorom srbský bojovník ukončil svojho súpera na submisiu už po dvoch minútach a 55-tich sekundách.

V treťom dueli sa proti sebe postavil maďarský bojovník Maté Kertész (13-5) s Nemcom Marcelom Grabinskim (23-7), ktorý nahradil jedného z najväčších favoritov na konečné víťazstvo Johna Hathawaya. V ostravskej Ostravar aréne pre mnohých prekvapujúco zvíťazil Grabinski už v rámci prvej päťminútovky na K.O.

Bývalý zápasník UFC Leandro “Apollo” Silva (26-11) nastúpil do boja proti rovnako bývalému borcovi slávnej organizácie Andreasovi Michailidisovi (14-6), ktorý bol napokon nad jeho sily. Grécky “Spartan“ postúpil do štvrťfinále miliónovej pyramídy po výhre na body.

Ďalší nemecký zástupca a obľúbenec mnohých fanúšikov Christian Jungwirth (14-6) sa v osemfinálovom dueli stretol so Španielom Tatom Primerom (17-13), ktorému vyšiel úvod zápasu. Postupom času preberal iniciatívu nemecký “Kelt“, ktorý zvíťazil na body.

V hlavnom predzápase večera sa predstavil bývalý dočasný šampión strednej váhy Samuel “Pirát” Krištofič (16-5), ktorý mal v ostravskom publiku omnoho väčšiu prevahu. V súboji sa stretol s Alexom Lohorém (23-8), ktorý po atraktívnom priebehu zápasu zvíťazil nad
slovenským zástupcom na body.

Hlavný zápas večera priniesol súboj domáceho Davida Kozmu (31-12) a Poliaka Lukasza Siwieca (9-2), ktorý “Pink Pantherovi“ vo viacerých úsekoch zápasu poriadne zavaril. Kozma sa dokonca musel dostať z nepríjemného škrtenia, aj vďaka čomu napokon postúpil do štvrťfinále.

Zdroj: Instagram.com/oktagonmma