Mikulášek má zdravotné problémy: Toto by mohlo byť naposledy v rámci…

Zdroj: Oktagon MMA

Na Štvanici bude chcieť natiahnuť svoju šnúru víťazstiev. Václav Mikulášek (9-10) síce svoje posledné tri výzvy zvládol, najlepšie kariérne obdobie však neprežíva. Známy šoumen sa počas prípravy musí vysporiadať s niekoľkými nečakanými problémami.

Vychýreného postojára už o zhruba mesiac čaká v hlavnom meste Česka jubilejný 20. profesionálny MMA zápas. Súperom „Babu Jagu“ bude nevyspytateľný Ole Magnor (7-7). „Ktovieakú formu ešte nemám. Trápia ma zdravotné problémy. Namiesto toho, aby som sa z nich v pokoji dostal a urobil si čas len na seba, musím riešiť tisíc iných vecí,“ načrtol Václav Mikulášek problémy v rozhovore pre web kaocko.cz.

Autor deviatich ukončení v prvom kole dokonca strávil niekoľko dní v nemocnici. „Minulý týždeň som bol dvakrát hospitalizovaný. Zo stresu som dostal panický atak. Nejak na mňa všetko doľahlo. Navyše mi potom prestali fungovať dýchacie cesty a takmer som sa udusil,“ priznáva nezávideniahodnú fyzickú kondíciu.

„Príčinou toho všetkého sú dosť veľké zápaly v mojom tele. Také, ako keby som mal už 60 rokov. Ani doktori tomu nechápu. Obzvlášť keď mám krvný obraz čistý ako bábätko,“ nedokáže si vysvetliť záhadu, ktorá mu nemalým spôsobom znepríjemňuje chod profesionálnej kariéry.

Spomínané ťažkosti ho dokonca prinútili zamyslieť sa nad veľkou zmenou. „Pohrávam sa s myšlienkou, že by som na Štvanici bojoval v strednej váhe naposledy, aby som prestal telu ubližovať náročným zhadzovaním,“ priznáva Václav Mikulášek. Ak by sa k tomuto kroku naozaj odhodlal, divízia by za krátky čas stratila druhého českého bojovníka, keďže iba pred niekoľkými dňami oznámil rovnaké rozhodnutie Karlos Vémola.

To ale nie je koniec prekážok. Mikulášek musel opustiť Prahu, minimálne do doby, kým si nenájde nový byt. Čas aktuálne trávi v rodnej Ostrave, kvôli čomu nemôže rátať s pomocou Renegade Prague Gymu a svojho hlavného trénera Luboša Šudu. Na Štvanicu sa teda pripravuje sám.

Zdroj: kaocko.cz, autor