MAX MMA rebríček: TOP 5 momentov turnaja OKTAGON 47!

Zdroj: OKTAGON MMA

Zimný štadión Ondreja Nepelu je už tradičným dejiskom turnajov OKTAGON MMA. Československá liga bojových športov rozložila cez víkend svoje stany v hlavnom meste Slovenska už po druhý raz v tomto kalendárnom roku. Takmer do posledného miesta zaplnená aréna sledovala ďalšiu výnimočnú šou. Redakcia MAX MMA vám prináša päticu najlepších momentov bratislavského OKTAGON 47.

Šok!

Stačilo iba sedem sekúnd. Diváci zamrzli a s otvorenými ústami neveriacky hľadeli na to, čo sa práve stalo. Wrestlingový špecialista Karlos Vémola (36-7) utvoril rekord organizácie, keď za sedem sekúnd knokautoval Pavla Langera (12-10). Moment o to šokujúcejší, že prišiel v bitke o titul poloťažkej divízie. Český veterán po dlhom čase oslavoval výhru týmto spôsobom, sympatickému obrovi z Košíc ostali iba oči pre plač. A nielen jemu. Svojím správaním si za krátky čas dokázal získať srdcia mnohých fanúšikov. Obdobnú prehru si nezaslúžil, no MMA je nevyspytateľný šport.

„Buki“ alias Son Goku

Že legendárny Ivan Buchinger (41-8) už patrí do starého železa? Kto sledoval jeho 49. kariérny duel, nič podobné nevysloví. Vždy usmiaty šoumen v hale rozpútal bezpochyby najelektrizujúcejšiu atmosféru. Podporu zo strany domácich priaznivcov si medzi pletivami náležite užíval. Počas toho, ako bol zápas proti Jakubovi Dohnalovi (12-4) prerušený, dokonca predviedol ťahy svojej obľúbenej postavičky menom Son Goku z anime seriálu Dragon Ball. O šesť rokov mladšieho vyzývateľa krátko po tom ukončil a potvrdil, že svojim divíziám ešte má čo ponúknuť.

Stredoslovenské granáty

Nenápadný rodák z Banskej Bystrice opäť raz potvrdil, akú silu má vo svojich pästiach. Práve konfrontácia medzi Marekom Mazúchom (8-2) a Jaimem Corderom (4-2) sa radila medzi ašpirantov na zápas večera. Oprávnene. Protagonisti si nič nedarovali a predviedli atraktívny stret v postoji. Bývalý vojak síce mal problémy, ale neskôr prevzal opraty naplno do svojich rúk. „Popravde, koniec prvého kola si ani nepamätám. Ondro sa ma v klietke pýtal, či som bol nahúlený a povedal som, že nie. Keď som však prišiel do šatne, chalani mi vraveli, že som padol na kolená. Neuvedomoval som si, že sa niečo také stalo,“ smial sa na tlačovej konferencii šťastný víťaz dôležitého merania síl.

Šampiónka je späť, už ako matka!

Vo sfére bojových športov azda neexistuje nikto, kto by ju nemal rád. Na začiatku kalendárneho roka 2022 sa Lucia Szabová (6-0) podelila s verejnosťou o potešujúcu správu. S priateľom Andrejom Šimkuličom čakali bábätko, kvôli materským povinnostiam preto z klietky na zhruba dva roky vymizla. Čakanie na jej návrat sa skončilo v Bratislave. „Silent Killer“ vôbec po prvý raz bojovala pred očami domácich fanúšikov. So švédskou šampiónkou v K-1 Alexandrou Andersrod si v dueli pod pravidlami Underground poradila, hoci obe zápasníčky odchádzali slušne zmaľované. A čo bude nateraz jediná ženská šampiónka Oktagon Výzvy robiť nadchádzajúce dni? S malým Draganom pôjde na ihrisko!

Šľachetné gesto šampióna

Je nielen veľkým menom domácej scény, ale i skvelým človekom. Karlosom Vémolom sme tento rebríček začali a veteránom UFC ho i skončíme. Za expresný knokaut si česká ikona vyslúžila bonus večera vo výške 5-tisíc eur. Pristane však na účte iného človeka. „Nemôžem si spomenúť na žiadnu charitu, kam by som bonus venoval. Ale poprosím Oktagon, aby ho dali Langerovi. Bol to skvelý súper, donútil ma pripraviť sa čo najtvrdšie to šlo. Videl som, že naozaj drie pre svoju rodinu a dieťa. Chcem, aby aj naďalej mohol pokračovať. Je to skvelý človek,“ ozrejmil „Terminátor“ a za šľachetný čin si vyslúžil obrovský potlesk prítomných a taktiež uznanie verejnosti.

Zdroj: MaxMMA.sk