Matěj Peňáz spomína na hrozivé zranenie: Lakeť som mal naopak, zmocnili sa ma čierne myšlienky

Zdroj: OKTAGON MMA

V ostatných týždňoch je okolo neho poriadne rušno! Matěj Peňáz (9-1) je po návrate do klietky pri chuti. Za dva mesiace stihol totožný počet zápasov a v oboch z nich doručil ukončenie ešte pred uplynutím časového limitu. Česká mašina na knokauty na oddych nepomýšľa, keďže je oficiálnym náhradníkom pre ostravský titulový duel. Keď sa však myšlienkami vráti rok dozadu, zaspomína si na jedno z najťažších období profesionálnej kariéry.

Na apríl 2023 mal do Bratislavy naplánovaný očakávaný stret. Približne dva mesiace pred súbojom sa ale plány náhle zmenili. Na tréningu wrestlingu utrpel Matěj Peňáz hororové zranenie. „Prišlo to v úplne najmenej vhodnú chvíľu. Akurát som mal naplánovaný zápas s Vlastom Čepom. Ale dostal som luxáciu lakťa. V živote som nič podobné nezažil, lakeť bol na opačnej strane. Mal som už aj čierne myšlienky,“ priznáva s odstupom času v rozhovore pre CNN Prima News.

Pri bránení takedownu sa zaprel o roku a tímový kolegu mu na ňu nešťastne padol. Zimomriavky vyvolávajúce prasknutie vystriedala hrozivá bolesť. Podľa slov samotného bojovníka najhoršia, akú kedy zažil. „Nachádzal som sa vo Švédsku, lakeť mi hneď nahodili späť a nasadili sadru. Odporučili mi urobiť si magnetickú rezonanciu, ktorú som však musel podstúpiť v Česku, keďže tam je dlhá čakacia doba,“ vysvetľuje priebeh riešenie celého problému.

Jedno z popredných mien strednej divízie OKTAGON MMA sa snažilo byť stále dobre mentálne nastavené. Vzhľadom na všetky okolnosti ale nešlo o jednoduchú úlohu. „Neustále som si vravel, že všetko bude dobré. Lekárov ale prekvapilo, ako nestabilná ruka bola. Keď šla po štrnástich dňoch sadra dole, zranenie bolo stále extrémne opuchnuté. Keďže sa to postupom času nezlepšovalo, začal som sa zamýšľať, či nie je potrebná operácia, či bol postup liečby dobre zhodnotený,“ pokračuje vo svojom rozprávaní niekdajší úspešný kickboxer.

K najhoršiemu možnému scenáru napokon neprišlo. „Dôležité bolo, že sa nezlomili kosti v kĺbe. Vyskočili, pretrhli šľachy, ale nenarušili sa priamo kosti. Aj mi napadlo, že takéto zranenie by mohlo znamenať koniec kariéry. Lekári ma potom upokojili,“ odfúkol si Matěj Peňáz, jeden z hlavných ašpirantov na post titulového vyzývateľa vo váhovej kategórii do 84 kilogramov.  

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk