Vlani napadol hviezdneho krajana, Masvidal spoznal verdikt súdu: Hrozilo mu 15 rokov za mrežami!

Jorge Masvidal (zdroj: IG/gamebredfighter)

Jorge Masvidal (35-17) sa konečne dočkal ukončenia prípadu, v ktorom sa riešilo napadnutie jeho bývalého kamaráta a protivníka Colbyho Covingtona (17-3). Dnes už bývalý MMA bojovník s prezývkou „Gamebred“ konečne vie, aké dôsledky má jeho konanie z marca uplynulého kalendárneho roka.

Dnes už 38-ročný rodák z amerického štátu Florida sa v rámci dohody s prokuratúrou priznal k priestupku ublíženia na zdraví. Ďalšie dve obvinenia z trestného činu boli zrušené. K incidentom malo dôjsť v marci 2022, keď sa Masvidal pred jednou z reštaurácií v Miami dostal do potýčky s Covingtonom. Toho mal fyzicky napadnúť.

Američan bude musieť podľa dostupných správ stráviť nejaký čas verejnoprospešnými prácami. Sudca taktiež nariadil, že autor 35 kariérnych triumfov bude musieť zaplatiť všetky poplatky spojené s procesom. Pre jednu z najväčších hviezd sveta MMA uplynulej dekády je však v tejto chvíli najdôležitejšie zistenie, že nepôjde za mreže.

„Gamebred“ sa, ako to už u neho býva zvykom, k celej záležitosti vyjadril prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Instagram. „Choď do pr**le Colby. Teraz z toho bude vyj**aný film. So všetkými týmito rozsudkami, čo sú proti mne, je to skutočne námetom na film,“ povedal Američan, ktorý si počas aktívnej činnosti pripísal šestnásť triumfov na KO.

Zámorské médiá uvádzajú, že týmto rozhodnutím súdu by mala rivalita medzi Masvidalom a Covingtonom, ktorá sa ťahá od turnaja UFC 272, konečne skončiť. Prvý menovaný nastúpil proti svojmu krajanovi v predposlednom zápase svojej kariéry a prehru, ktorú utŕžil, niesol ťažko. Navyše pre neho nešlo o prvé problémy so zákonom.

V minulosti bol zatknutý a čelil viacerým obvineniam z rôznych trestných činov vrátane ublíženia na zdraví s priťažujúcimi okolnosťami. Ak by bol muž, ktorý v UFC strávil desať rokov (2013-2023), usvedčený zo všetkých obvinení vznesených na jeho osobu, hrozilo by mu až 15 rokov väzenia a pokuta do výšky 10-tisíc dolárov.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Fighting, autor JV