Behom sekundy bolo všetko úplne inak. Cris Lencioni (11-3) začiatkom mesiaca na tréningu utrpel infarkt, po ktorom bol vo vážnom stave prevezený do nemocnice. Blízki bojovníka Bellatoru s odstupom niekoľkých dní informovali verejnosť o jeho zdravotnom stave. Dobré správy však nepriniesli.
Američan ešte 8. júna skolaboval na tréningu brazílskeho jiu-jitsu po zástave srdca. Podľa výpovedí tímových kolegov mali záchranári doraziť na miesto incidentu zhruba behom piatich minút. Pred prevozom 28-ročného bojovníka do nemocnice museli minimálne dvakrát použiť defibrilátor.
Magnetická rezonancia odhalila, že Lencioni utrpel v dôsledku infarktu poškodenie mozgu. Minulý piatok bol prepustený z jednotky intenzívnej starostlivosti v stave poruchy vedomia, čo je často dôsledkom práve traumatického poškodenia mozgu. Lekári však naďalej bádajú známky zlepšenia zdravotného stavu. Cris sa pri posledných kontrolách usmial a dokonca dokázal svojpomocne vytiahnuť ruku z vrecka s ľadom.
„Nemôžu nám dať jednoznačnú odpoveď, pretože mozog je zložitý orgán a všetko závisí od neho. Ak sa niekto môže z niečoho takého dostať, je to on. Je to bojovník vo všetkých zmysloch, nielen v ringu,“ verí na základe informácií od lekárov Marca, manželka reprezentanta Sunshine Athletics. Zlou správou je, že podobné ťažkosti prežije iba približne desať percent ľudí.
Nečakané srdcové problémy mohol podľa odborníkov vyvolať syndróm dlhého QT intervalu – potenciálne smrteľná porucha srdcového rytmu. Pred štyrmi rokmu túto diagnózu naznačilo rutinné EKG. V roku 2013 dokonca na následky týchto komplikácií zomrel Shane Del Rosario. Bývalý člen ťažkej váhy UFC však užíval rekreačné drogy. Hoci príčinou neboli, k smrti čiastočne prispeli.
Nakoľko Lencioni nie je poistený a komplikovaná liečba si vyžaduje dlhodobú intenzívnu starostlivosť lekárov, jeho manželka požiadala verejnosť o pomoc. Na stránke GoFundMe založila zbierku. Doposiaľ sa vyzbieralo 29-tisíc dolárov, pričom cieľovou sumou je 250-tisíc dolárov.
Tri týždne hospitalizácie boli pre rodinu z hľadiska financií drastické. Účty za lekárske ošetrenie presiahli 300-tisíc. „Dúfam, že sa mu podarí získať štátne poistenie, ktoré mu pomôže pokryť aspoň časť účtov. Ak to bude potrebné, som pripravená predať svoj dom, aby som mu zabezpečila liečbu v inej krajine,“ odhodlane hovorí Marca, ktorá s bojovníkom perovej divízie vychováva malého syna.
Keďže americkí zdravotnícki regulátori nepovažujú liečbu kmeňovými bunkami za dostatočne overenú, absolvovať by ju musel v Mexiku, respektíve Kolumbii. Pomocnú ruku už na začiatku nešťastnej udalosti podali aj predstavitelia organizácie Bellator.