Losene Keita skritizoval nový rebríček P4P: Kincla chápe, toto meno mu vadí!

Losene Keita (zdroj: OKTAGON MMA)

Belgický bojovník Losene Keita (12-1) na turnaji OKTAGON 50 proti Nikovi Samsonidsemu (10-3) predviedol fantastický výkon a získal titul perovej váhy najväčšej česko-slovenskej MMA organizácie. „The Black Panther“ ale na tlačovej konferencii po podujatí nebol úplne spokojný a nešetril kritikou.

Keitovi sa nepáči rebríček P4P, alebo ak chcete, pound-for-pound, a teda najlepších bojovníkov súčasného OKTAGONu. Najvyššie v tomto zozname figuruje český zápasník Patrik Kincl (27-10), aktuálny šampión strednej váhy. „Aby som povedal pravdu, s novým P4P rebríčkom nie som spokojný,“ rozhovoril sa Losene po ostravskom podujatí. Kompletný rebríček nájdete v článku priloženom nižšie.

„Kincl na prvom mieste? Chápem. Ako však môže byť nado mnou Moeil? Však mal v OKTAGONe iba dva zápasy. Ja ich mám na konte približne sedem. Dominoval som dvom váham,“ hneval sa „Čierny Panter“ na fakt, že nemecký šampión ťažkej váhy Hatef Moeil (15-4) je v zozname nad ním.

„Len by som chcel vedieť, ako sa ten rebríček robil. Podľa čoho? Dominoval som všetkým a mám na konte množstvo KO. Aj tak som piaty? Moeil mal jeden nudný zápas a na druhý si ani nespomeniem. Je to tak. Chápem, že je Kincl na prvom mieste a rešpektujem to. Je na mňa moc veľký, takže sa do neho púšťať nebudem. Ale Moeil?“ pokračoval v rozčarovaní Belgičan, ktorý vo svojej kariére zatiaľ prehral iba vtedy, keď si v zápase zlomil členok.

„Kto je druhý? Tá baba? Aha, Karlos. Do kelu, čím viac hovorím, tým viac sa dostávam do problémov. Jediný, kto si zaslúži byť na zozname, je Dalisda. Tá je totiž dosť vysoko aj vo svetovom rebríčku. Pokojne by som ju dal na prvé miesto. Ako ale môžem byť piaty?“ stále nechápal aktuálny šampión perovej váhy a jeden z najzaujímavejších bojovníkov súčasnej organizácie OKTAGON MMA.

Zdroj: MaxMMA.sk, OKTAGON MMA, autor JV