Lohoré vyzýva Oktagon: Robte testy na doping! Pridávajú sa ďalší

Alex Lohoré posiela Oktagonu štípľavé odkazy. Zdroj foto: Oktagon MMA

Opäť raz oprášil známu tému. Alex Lohoré (23-9) v minulosti viackrát Oktagonu vyčítal, že od svojich bojovníkov nežiada dopingové testy. Naposledy po prehre s Davidom Kozmom. Netrvalo dlho a Francúz poslal organizácii znovu verejný odkaz.

Na sociálnej sieti zápasníka sa príspevok objavil v posledný májový deň. „Želám si, aby Oktagon robil drogové testy. Potom sa ukážu skutoční šampióni. Ale nie vždy dostanete v živote to, čo si želáte. Vždy však môžete urobiť správne veci pre svoj život,“ napísal Alex Lohoré na Twitter.

Reakcie jeho kolegov na seba nenechali dlho čakať. „Táto myšlienka sa mi páči. V živote som sa ničoho takého nedotkol a milujem čistý šport,“ pridal sa gruzínsky borec Amiran Gogoladze. Nič neušlo ani pozornosti dvojnásobného šampióna. „Pokiaľ k tomu dôjde, budem prvý v rade na testovanie,“ s nadšením sa vyslovil Losene Keita. K iniciácii sa v neposlednom rade skrz stories na Instagram pripojil takisto „Pirát“. „Súhlasím s tebou. Máš moju podporu. Oktagon, poďme to zrealizovať.“

Viaceré popredné európske i svetové organizácie na užívanie nepovolených látok prísne dohliadajú. Ako dávnejšie avizoval sám promotér Ondřej Novotný, zavedenie testovania je finančne náročnou zložkou, pričom v tunajších končinách neexistuje orgán, ktorý by na tento aspekt dohliadal.

Pomerne kontroverzný výlev Lohorého však pri tejto výzve neskončil. „Ktorá organizácia vás núti podpísať 150 plagátov s vašou tvárou a nedá vám ani jeden? Aká organizácia vám účtuje poplatky, ak chcete, aby vám poslalo predzápasovú fotografiu? Kto núti bojovníkov platiť za rukavice, v ktorých bojujú?,“ provokačne sa pýtal v troch samostatných príspevkoch na Twitteri.

Zdroj: Twitter/@PeakAlex, autor