Len pre silné žalúdky! Na túto prehru tak skoro nezabudne: Hrozivé zranenie hviezdneho Japonca

instagram/@k1takeru

To, že sú bojové športy zo zdravotného hľadiska nesmierne rizikové, je známe azda každému fanúšikovi. Samozrejme, uvedomujú si to aj zápasníci, ktorí nikdy nevedia, či zo súboja odídu bez jediného škrabanca alebo skončia v nemocnici. Najhoršie pritom bývajú chvíle, keď sa z tela vyplaví všetok adrenalín. Svoje by o tom vedel povedať kicboxer Takeru Segawa (41-3), ktorý sa fanúšikom „pochválil“ hrozivo vyzerajúcim zranením.

Hviezdny japonský kicboxer sa cez víkend predstavil na podujatí ONE 165. V hlavnom ťaháku večera sa v dueli o titul mušej váhy stretol s obávaným Superlekom Kiatmoo9 (14-1) a je jasné, že na tento zápas tak skoro nezabudne. Aj keď v ringu vydržal celých päť kôl, podľa bodových rozhodcov ťahal jednoznačne za kratší koniec povrazu a navyše si na istý čas bude musieť oddýchnuť.

Segawov súper totiž opäť raz predviedol, prečo mu prischla prezývka „The Kicking Machine“. Tvrdými kopmi neustále triafal do ľavého stehna 32-ročného rodáka z Tokia, čo si napokon vyžiadalo krutú daň. Okrem prehry si tak „The Natural Born Crusher“ z Thajska odnáša aj jeden nepríjemný suvenír.

O ten sa dokonca na sociálnej sieti Instagram podelil so svojimi podporovateľmi. Na fotke, ktorú zverejnil prostredníctvom príspevku, je zreteľne vidieť, čo spôsobili spomínané kopy v podaní šampióna Superleka. Vonkajšia časť nohy hviezdneho Japonca bola po súboji o opasok zmaľovaná do sýtej bordovej farby. Síce sa zdá, že Segawa neutrpel žiadne vnútorné zranenie, no ťažký hematóm sa podľa odhadov bude vstrebávať možno aj niekoľko mesiacov.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@k1takeru, Autor: Kamil Schreiber