Legendárny Tyson opäť v ringu? Súperom by mal byť niekdajší bombardér z UFC, poznáme aj dátum stretu!

forbes.com

Vo svete bojových športov by sme iba ťažko hľadali bojovníka, ktorý je aj dlhé roky po profesionálnej kariére medzi laickou verejnosťou tak známy a uznávaný. Meno Mike Tyson (50–6) sa ale nestalo iba uznávaným, z historicky najmladšieho šampióna v boxe sa postupom rokov stala doslova do písmena legenda, ikona a celebrita. A hoci skoro šesťdesiatročný Američan sa vďaka dobre rozbehnutému biznisu s konopnými produktami na príjem nemôže sťažovať, čoskoro by si mohol opäť vyskúšať „staré remeslo“.

Austrálsky portál From The Stands prišiel v stredu na sociálnej sieti X s informáciou, podľa ktorej by sa mal legendárny boxer čoskoro vrátiť do ringu. No nebude to iba taká hocijaká exhibícia. Súperom „Iron Mikea“ by mal byť ďalší svetovo známy zápasník – Mark Hunt (13–14–1). Údajný boxerský duel by sa mal odohrať na konci roka v Saudskej Arábii, pričom by bol vypísaný na osem kôl.

Atraktívna exhibícia KO špecialistov

Zatiaľ čo sa rodák z Brooklynu preslávil v boxe, „The Super Samoan“ bojoval na najvyšších fórach v kickboxe a v zmiešaných bojových umeniach. Oboch hviezdnych zápasníkov okrem toho, že sú momentálne na športovom dôchodku, spája fakt, že boli v minulosti obávanými KO špecialistami (Hunt v MMA ukončil desať z trinástich výhier na KO, Tyson v boxe štyridsaťštyri z pätdesiatich).

V správe serveru From The Stands sa v neposlednom rade píše, že exhibičný súboj dvoch legiend by mohol byť oznámený už tento mesiac. Ak sa to potvrdí, pre bývalého kráľa v ťažkej váhe boxu by to bol návrat do ringu po viac než štyroch rokoch. Naposledy si Tyson navliekol rukavice proti Royovi Jonesovi Jr. v novembri 2020.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk