Legendárny bojovník prezradil, prečo chýbal v prvej dvanástke: Uvidíme Buchingera v Tipsport Gamechangeri?

OKTAGON MMA

Na veľkolepej tlačovej konferencii OKTAGON TIME sme sa dozvedeli viacero zaujímavých noviniek a jednou z nich bolo aj predstavenie ďalšej verzie unikátneho projektu Tipsport Gamechanger. Po welterovej divízii tentokrát v miliónovej pyramíde uvidíme bojovníkov ľahkej váhy. Vedenie prestížnej česko-slovenskej organizácie zároveň predstavilo dvanástich zo šestnástich účastníkov. Prekvapujúco však medzi nimi chýbal legendárny Ivan Buchinger (41-8).

„Bukiho“ čaká počas tohto víkendu na podujatí OKTAGON 50 súboj o titul práve v spomínanej kategórii do 70,3 kilogramov. V Ostrave bude jeho súperom Ronald Paradeiser (17-8), ktorého meno zaznelo aj pri vyhlasovaní úvodnej dvanástky nadchádzajúceho Tipsport Gamechangeru. Prečo tam tým pádom nefiguroval 37-ročný rodák z Gabčíkova?

„Ešte dohadujeme nejaké veci. Myslím si ale, že tam budem. Teraz som sa koncentroval na súboj s Ronym a nechcel som rozoberať, čo bude ďalej. Po zápase sa všetko vyrieši a potom sa stopercentne rozhodnem,“ vysvetlil Buchinger exkluzívne pre náš portál MaxMMA a ďalej dodal: „S najväčšou pravdepodobnosťou by som mal byť súčasťou Tipsport Gamechangeru.“

Projekt, ktorý vznikol vďaka spolupráci OKTAGONu a populárnej stávkovej kancelárie, ohúril celý MMA svet a získal si množstvo fanúšikov. Nabitý turnaj s odmenami v celkovej hodnote jedného milióna eur je totiž niečím vskutku výnimočným. „Keď som sa dozvedel, že bude prvý Gamechanger, okamžite som sa sám seba pýtal, prečo to nespravili v ľahkej alebo perovej divízii. Hneď by som tam išiel. Časy sa ale menia. Teraz cítim, že už na tom nie som tak ako kedysi. Nedokážem toľko trénovať a ani podávať také výkony. Preto by som bol radšej, keby bola pyramída v ľahkej váhe o niečo skôr, no ešte zo seba skúsim vyžmýkať všetko, čo vo mne zostalo a chcem, aby sa to potom v Gamechangeri ukázalo,“ rozrozprával sa skúsený zápasník.

Podobne ako pri premiérovom ročníku, aj tentokrát bude pavúk vyplnený množstvom veľkých a atraktívnych mien. „Sú tam veľmi kvalitní bojovníci ako napríklad Daniel Torres, Marcel Grabinski či veterán UFC Makwan Amirkhani. Skrátka všetci tam sú psychopati a podľa mňa to bude kvalitnejší turnaj ako ten vo welteri,“ zamyslel sa na záver niekdajší dvojnásobný kráľ OKTAGONu.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber