Legenda UFC vymenovala najlepších bojovníkov histórie: Veterán nezabudol ani na seba!

Ikonický bojovník Demetrious Johnson (25-4-1) rozvíril hladinu diskusie v aktuálnom vyjadrení, v ktorom sa rozrozprával o najlepších zápasníkoch histórie MMA. V TOP štvorici nezabudol ani na samého seba, pričom niektorých priaznivcov jeho výber legiend prinajmenšom prekvapí.

„Mighty“ nastúpil v UFC na 18 profesionálnych zápasov, v ktorých si pripísal 15 triumfov, 2 porážky a 1 remízu. Portál MMA Junkie ho vo svojom rebríčku vybral medzi najlepšiu tridsiatku bojovníkov UFC všetkých čias. Bývalý šampión mušej váhy najlepšej MMA ligy sveta teraz prišiel so svojím vlastným zoznamom.

Na štvrté miesto rodák z Kentucky umiestnil Andersona Silvu (34-11), legendárneho „Pavúka“. TOP 3 podľa neho otvára Georges St-Pierre (26-2) a druhým najlepším bojovníkom všetkých čias je podľa svojich slov on sám. „Na druhom mieste som ja, Demetrious Johnson. Nikdy nikto nebol schopný v mušej váhe a ani nijakej inej urobiť to, čo ja. Jedenásť titulových obhajob, KO, submisie, jednoducho všetko, čo si len predstavíte,“ uviedol dnes už 37-ročný borec.

Kto je ale podľa súčasného bojovníka ONE Championship historicky najlepším zápasníkom všetkých čias? „Pre mňa je to Jon Jones. Je to jediný chlapík, ktorého dám pred seba. Dôvodom je to, že vždy, keď je v klietke, ide z neho pocit, že svojho súpera úplne zničí.“

„Poráža protivníkov spôsobom, akým chce. Vie ľudí uspať, vie im dať KO, vie zvíťaziť na body. Čokoľvek, čo je na zozname, nie je pre neho problém,“ nešetril slovami chvály na „Bonesa“. Americký bojovník, ktorý je podľa Demetriousa vo svojom obore najlepším na svete, nastúpil vo svojej kariére na 28 zápasov, z ktorých neodchádzal ako víťaz iba v jednom prípade. Aj to kvôli ilegálnym úderom.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Junkie, autor JV