Legendárny Daniel Cormier sa ohliadol za svojou kariérou: Takýto koniec by mojej kariére svedčal!

Daniel Cormier (zdroj: IG/dc_mma)

Radí sa k historicky najlepším vo svojom obore! Člen Siene slávy UFC Daniel Cormier (22-3) uvažuje nad tým, aká by jeho kariéra mohla byť, keby urobil isté veci inak. Legendárny „DC“ nedávno prezradil, čo zo svojej športovej cesty ľutuje najviac. Keďže už má 44 rokov, neočakáva sa, že by sa ešte niekedy mohol do klietky v pozícii bojovníka vrátiť.

Daniel Cormier sa s profesionálnou kariérou rozlúčil v roku 2020 na turnaji UFC 252, keď v zavŕšení trilógie so Stipem Miocicom (20-4) prehral na body. Rodák z amerického štátu Louisiana sa do histórie zapísal okrem iného tým, že bol šampiónom nielen ťažkej váhy UFC, ale aj poloťažkej divízie.

Momentálne „DC“ pracuje ako UFC analytik pre americkú televíziu ESPN. Zaradil sa medzi najlepších zápasníkov MMA v histórii, ale s odstupom času si uvedomuje, čo mohol urobiť inak. „Mal som skončiť skôr, je to jedna z vecí, ktoré ľutujem najviac. Jon Anik (komentátor, pozn. red.) mi povedal, že keď komentoval posledný zápas mojej kariéry a bola pandémia, skrátka to nebolo správne. Mať kariéru, akú som mal a končiť takýmto spôsobom nebolo hodné. Ľutujem to,“ prezradil muž, ktorý osem zo svojich 22 kariérnych triumfov získal po KO alebo TKO.

Najlepšia liga sveta pokračovala za prísnych podmienok aj cez COVID-19, ale v halách chýbali diváci a potrebná atmosféra. „Chcel som ešte zabojovať o opasok, ale želal by som si, aby to bolo pred fanúšikmi. Nemohol som čakať do roku 2021, bol som už príliš starý. Práve vek bol pre mňa v čakaní na duely s Miocicom a Jonesom problémom. Osem mesiacov je v štyridsiatke dlhá doba,“ uviedol jeden z najrešpektovanejších borcov, akí sa kedy v UFC objavili.

Američan na záver pridal, že peknou bodkou za jeho profesionálnou kapitolou mohlo byť podujatie UFC 230, ktorého dejiskom bola legendárna hala Madison Square Garden v New Yorku. Rodák zo štátu Louisiana na ňom ukončil Derricka Lewisa (27-12) na rear-naked choke a obhájil svoj opasok v ťažkej divízii. „To by bol koniec, ktorý by môjmu príbehu svedčal,“ dodala legenda sveta zmiešaných bojových umení.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA News, autor JV