Legenda šokuje fanúšikov! Posledný mesiac strávil na lôžku: Som podvýživený a umieram!

Instagram/@gordonlovesjiujitsu

Radí sa medzi absolútnu špičku, no teraz zvádza diametrálne odlišný boj. Američan Gordon Ryan je legendou jiu-jiutsu a na svojom konte má množstvo významných úspechov. Na ďalší si ale bude musieť istý čas počkať. S fanúšikmi sa totiž podelil o nepríjemné správy. Trpí vážnymi zdravotnými problémami!

Ešte stále len 28-ročný zápasník je vo svete bojových športov známou postavou a teší sa veľkej popularite. Na sociálnej sieti Instagram má dvojnásobný majster sveta IBJJF No-Gi a štvornásobný víťaz Eddie Bravo Invitational viac ako milión sledovateľov. Tí však zostali v šoku po tom, čo Ryan oznámil, že až do augusta sa odhlásil zo všetkých súťaží. Môžu za to netypické žaludočné problémy.

„Konečne som sa zmieril s tým, že moje telo nezvláda tlak, ktorému som ho vystavil. Počkám, pokiaľ nebude môj žalúdok a imunitný systém o sto percent lepší. Jednoducho, nezvládam neustálu záťaž,“ smutne skonštatoval a následne prezradil, ako vyzerali jeho posledné týždne: „Tí z vás, ktorí ste mi blízki, viete že som posledný mesiac skoro celý čas upútaný na lôžku.“

Rodák z Austinu ma problém čo i len spracovať normálnu stravu a namiesto jedla dennodenne užíva antibiotiká. Samozrejme, to sa odrazilo aj na jeho postave. „Schudol som deväť kíl, ale stále sa cítim byť silný. Pravdepodobne som najlepšie vyzerajúca ľudská bytosť, aká kedy existovala, ale to nie je podstatné. Bez ohľadu na to, koľko steroidov užijete, neudržíte si veľkosť mimo cyklu ani počas choroby, pokiaľ si nevybudujete ‚skutočné‘ svaly. Aj keď som podvýživený a umieram, stále som to ja,“ objasnil Ryan svoju náročnú situáciu.

Jeden z najlepších bojovníkov v histórii BJJ ale počas doterajšej kariéry prekonal viacero ťažkých zdravotných prekážok a mnohí pochybujú, že je to až také vážne, ako sám opisuje. Viac sa preto špekuluje o dátume, kedy sa v skutočnosti vráti späť na žinienku.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@gordonlovesjiujitsu, Autor: Kamil Schreiber