Langer neostal svojej povesti nič dlžný: Rok dozadu by som od Karlosa chcel fotku, teraz máme zápas

Zdroj: OKTAGON MMA

Už túto sobotu spozná najväčšia československá MMA organizácia nového šampióna poloťažkej divízie. V hlavnom zápase večera na podujatí OKTAGON 47 proti sebe nastúpia dvaja borci z rozličných svetov – Karlos Vémola (35-7) a Pavol Langer (12-9). Zatiaľ čo prvý menovaný si užíva život v luxuse, slovenský bojovník vedie pokorný sídliskový život na východe republiky. Obaja však teraz majú rovnaký cieľ a pre jeho dosiahnutie urobia naozaj všetko.

„Terminátor“ už jednu titulovú bitku tento rok nezvládol, keď v máji v strednej váhe nestačil na krajana Patrika Kincla (27-10). Následne mnohých fanúšikov neoslnil ani v generálke na Štvanici proti Lucasovi Alsinovi (11-5). Výhru ale doručil a skúsenosti budú predsa len na jeho strane. Langer sa naopak bude chcieť zviezť na dvojzápasovej víťaznej šnúre, ktorú momentálne v OKTAGONe ťahá. Jeho posledný triumf prišiel v júni tohto roka proti Alexanderovi Poppeckovi (16-5), a práve vďaka tejto výhre získal opasok pre dočasného šampióna, čím si vypýtal možnosť zabojovať o riadny titul.

Podľa papierových predpokladov by malo ísť o vyrovnaný súboj bez favorita, no fanúšikovia to vidia inak. Viac sa prikláňajú na stranu reprezentanta Psycho Team Košice. „Je to na ľuďoch. Každý má nárok na svoj názor,“ povedal 32-ročný zápasník v rozhovore pre OKTAGON MMA a pokračoval: „V tomto športe som dostatočne dlho na to, aby som vedel, že tieto čísla nič neznamenajú. Zaujíma ma hlavne môj výkon. Nebudem teraz meniť rétoriku kvôli tomu, že je vyrovnanejší kurz, či preto, že ma ľudia favorizujú. Šance sú vždy 50 na 50.“

Langer patrí azda medzi najskromnejších športovcov na našom území. Prezentuje sa pokojným, miestami dokonca až flegmatickým dojmom, no keď príde do klietky, zmení sa na stroj, ktorý sa len tak nezastaví. Napriek tomu si ale košický rodák dobre uvedomuje, proti komu sa postaví tentokrát. „Je to zápas za odmenu. Pre chlapca ako ja, je pocta už len sa dostať k takémuto súboju. Poviem to tak, rok dozadu by sa mohlo stať, že by som si od Karlosa išiel pýtať fotku. Teraz spolu budeme zápasiť. Je to česť,” objasnil svoj postoj.

Ako už bolo spomenuté v úvode, víťaz tohto ostro sledovaného duelu sa stane novým držiteľom opasku pre šampióna poloťažkej váhy OKTAGON MMA. Obom aktérom tak nejde len o obyčajnú výhru, ale aj o obrovskú prestíž, ktorá s týmto zápasom automaticky prichádza. Všetko to vypukne už o pár dní a nervozita sa začína stupňovať. „Teraz môžem tvrdiť, že necítim tlak, ale keď prídem na hotel a budem zvážený, určite mi to prebehne hlavou. Záleží mi na tom. Je to niečo, čo by ma vedelo posunúť fakt niekde inde,“ prezradil otvorene, no zároveň pridal aj svoju úvahu: „Myslím ale, že karty sú rozdané trochu inak. Pod tlakom by mal byť práve Karlos. On je ten, čo musí, ja môžem. To je rozdiel. Vyjde mi zápas, pôjdem naspäť do roboty a budem pracovať. Nevyjde mi, taktiež pôjdem naspäť do roboty .”

Zdroj: oktagonmma.com, autor