KSW 89: Parnasse históriu MMA neprepísal, vo vyrovnanom dueli ho zastavil domáci Bartosiński!

inthecage.pl

Najväčší súboj roka na poľskom trhu zmiešaných bojových umení? Hlavný zápas galavečera KSW 89 medzi Salahdinom Parnassom (18-2) a Adrianom Bartosińskim (14-0) bol veľmi očakávanou udalosťou, ktorá rezonovala aj v zámorí. Talentovaný Francúz totiž nebojoval iba o titul welterovej divízie KSW, výhrou by sa stal historicky prvým zápasníkom, čo by v jednom momente držal pás šampióna v troch rozličných váhových kategóriách.

Prezero aréna v Gliwiciach bola v sobotu večer svedkom v skutku neuveriteľného zápasu o titul vo welterovej váhe KSW. Potom ako Salahdine Parnasse v uplynulom roku uzurpoval trón v perovej a ľahkej váhe – vyskúšal niečo, o čom sa ostatným môže iba snívať. Rodák z Aubervillers sa chcel stať vôbec prvým trojnásobným šampiónom na svete.

V ceste mu stál medzi profesionálmi nezdolaný Adrian Bartosiński. Domácemu bojovníkovi sa od príchodu do KSW darilo nad očakávania dobre, v ceste za pásom váhy do 77 kilogramov zdolal piatich súperov, z toho vždy pred ukončením časového limitu.

Súboj sľuboval okrem výborných schopností oboch bojovníkov na zemi a v postoji i porovnanie Parnassovej rýchlosti so silou Bartosińskiho. To sa potvrdilo od prvej minúty, keď zástupca tímu Octopus Łódź prebral iniciatívu a súpera neúprosne držal pri pletive. Pokiaľ ide o pokusy o takedowny, Parnasse takmer všetky bránil s takou ľahkosťou, ako by medzi oboma zápasníkmi nebol žiaden váhový rozdiel.

Rozhodol tlak Bartosińskiho, Parnasse chce odvetu

Momenty dvadsaťsederočného Francúza prichádzali pri preberaní útokov, v prestrelkách sa spoliehal na rýchlosť, neustály pohyb a nízke ťažisko. Hoci mnohí s pribúdajúcimi minútami očakávali Bartosińkiho úpadok na kondicíii, nestalo sa tak. Vyrovnaný duel nakoniec zvíťazil nakoniec na body „Bartos“. „Je neuveriteľne rýchly. Vedel som, že keď ho dobre zasiahnem, mám na to ho knokautovať, ale prekvapilo ma, ako nízko uhýbal hlavou, ako boxer. Asi som potreboval niečo také, kde si vyskúšam päť kôl,“ povedal v pozápasovom rozhovore rodák z Rawy Mazowieckej.

Napriek prehre sa Parnasse v klietke nechal počuť, že by si veľmi rád skúsil so súčasným šampiónom welterovej váhy KSW odvetu, a to v máji na turnaji poľskej organizácii v Paríži. „Bola to skutočná vojna, myslím, že aj Adriana prekvapilo, že to so mnou nebolo také jednoduché. Ak by chcel, rád by som si s ním strihol odvetu vo Francúzsku v máji. Ďakujem promotérom za šancu bojovať o titul, ďakujem rodine a tímu.“

Zdroj: MaxMMA.sk