Kritikou šampióna Pereiru nešetril. Ankalaev zúri a posiela jasný odkaz!

Yahoo Sports.

Príbeh, ktorý v uplynulých dňoch zapĺňal predné stránky najznámejších internetových portálov o zmiešaných bojových umeniach. Koniec júna bol dlho spätý s návratom Conora McGregora (22-6), avšak stačilo pár dní a všetko sa otočilo. Hlavný zápas turnaja UFC 303 po zranení hviezdneho Íra patrí súboju o titul poloťažkej divízie medzi Jiřím Procházkom (30-4-1) a Alexom Pereirom (10-2).

Hoci je už všetko podstatné vyriešené, komentár k nečakanému duelu si neodpustil jeden z potenciálnych vyzývateľov šampióna Pereiru. Magomed Ankalaev (19-1-1), inak druhý muž rebríčka váhovej kategórie do 93 kilogramov, si v najnovšom rozhovore pre stanicu RT Sport servítku pred ústa nedával a poriadne sa do Brazílčana oprel.

Ankalaevovi prekáža, že odveta medzi Procházkom a Pereirom prichádza iba sedem mesiacov po prvom dueli, zatiaľ čo sa na neho zabudlo. A to i napriek tomu, že v UFC nepoznal premožiteľa v posledných dvanástich zápasoch. Aby toho nebolo málo, Pereira nedávno zhodil štýl zápasenia ruského bojovníka, rovnako ako jeho nárok na to, aby bojoval o pás. „To, ako o mne Pereira hovorí a ako ma prehliada, znamená jedinú vec, bojí sa. Vyhýba sa svojmu osudu, ktorý ho aj tak nakoniec doženie,“ povedal rodák z Dagestanu.

Ankalaev pripomenul, že sa skôr či neskôr k šanci získať trón poloťažkej divízie dostane a ešte si rypol do oboch hlavných aktérov UFC 303. „Dana White vie veľmi dobre, že porazím hocikoho, len aby som dostal titulovú šancu. Ukončím každého. Nepopieram, že tí bojovníci niečo vedia, ale ja som pravým samurajom, tak i šampiónom divízie. To vyhýbanie nebude trvať večne,“ zakončil tridsaťdvaročný bojovník, ktorý sa v klietke naposledy ukázal začiatkom roka. V centre UFC Apex, v Las Vegas, vtedy v druhom kole knokautoval Johnnyho Walkera (21-8).

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk