Krásna Veronika Smolková zažije debut v OKTAGONe: Vyzve ju neporazená šampiónka v kickboxe!

Veronika Smolková (zdroj: IG/veronika.smolkova.02)

Turnaj OKTAGON 47, ktorý je na programe 7. októbra 2023 v Bratislave, pozná ďalší zápas. Slovenská bojovníčka Veronika Smolková (2-2) vyzve na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu grécku bojovníčku Elenu Mytilinaki (2-2). Ich meranie síl sa uskutoční v dohodnutej váhe do 59 kilogramov.

„Sympatická a energická Veronika Smolková je po Lucii Szabovej druhým najväčším talentom v ženskom profi MMA na Slovensku,“ napísal o nadanej zápasníčke OKTAGON MMA na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. Veronika má za sebou sedem amatérskych duelov, po ktorých sa v roku 2022 rozhodla, že prejde na profesionálnu dráhu.

Pri svojom debute o sebe dala vedieť výrazným spôsobom, súperku ukončila v prvom kole. Trikrát nastúpila v Spojených štátoch amerických v rámci pyramídy organizácie UFL (United Fight League). Teraz ju čaká premiéra pred domácim publikom pod hlavičkou tunajšieho giganta. Nebude to však mať jednoduché, v Bratislave ju preverí grécka bojovníčka Elena Mytilinaki s prezývkou „The Only One“.

Tá do sveta zmiešaných bojových umení vstúpila v roku 2018, aktuálne má na svojom konte, rovnako ako Slovenka, štyri MMA zápasy s bilanciou 2 výhry a 2 porážky. Nebezpečná je najmä v postoji, v ktorom má bilanciu 23-0. „Je neporazenou kráľovnou prestížnej svetovej organizácie WKU a taktiež organizácie KGP,“ pripomína najväčšia česko-slovenská organizácia.

Smolková sa môže spoľahnúť na podporu slovenských fanúšikov, ktorí sa tešia, že turnaj bude opäť v Bratislave. Okrem toho, že je športovým talentom, je táto bojovníčka nesmierne pekná, čo sa odzrkadľuje aj na počte jej sledovateľov na sociálnych sieťach. Na Instagrame má zatiaľ približne 5-tisíc followerov, ale toto číslo každým dňom rastie.

Zdroj: MaxMMA.sk