Krásku z PFL čaká najťažší boj života: Lekári jej diagnostikovali zákernú chorobu…

Sammy-Jo Luxton (zdroj: IG/sammyjoluxton1)

MMA bojovníčka Sammy Jo-Luxton (7-1), ktorá následne prešla aj do boxerského sveta a aktuálne pôsobí v organizácii PFL, musí riešiť vážne zdravotné problémy. Na turnajoch ju minimálne istý čas neuvidíme, dôvodom je, že jej lekári diagnostikovali rakovinu kože.

Jo-Luxton nie je známa len vďaka svojím výkonom v ringu, ale aj preto, že patrí medzi najkrajšie bojovníčky súčasnosti. Na sociálnej sieti Instagram má takmer 50-tisíc sledovateľov a toto číslo neustále rastie. Prechod do PFL mal byť pre jej kariéru ďalším krokom vpred, ale rok 2023 má pre „Ghetto Cinderellu“ napokon úplne inú príchuť.

Sammy verejne prehlásila, že trpí rakovinou kože. „Ako ste možno už videli, na karte PFL pre turnaj v Paríži nebudem,“ priniesol jej slová britský denník Daily Star. „Nanešťastie, nemám sa dobre a diagnostikovali mi melanóm,“ informovala zápasníčka.

Melanóm je definovaný ako zhubný nádor kože . „Mám to na nohách, takže po operácii nebudem môcť kopať ani grapplovať. To bude reálne, až keď budem plne fit. Som naozaj smutná, pretože celý rok som sa pripravovala na toto obdobie. TJe to však mimo moju kontrolu,“ uviedla Jo-Luxton.

„Beriem túto časť môjho života ako výzvu, s ktorou sa musím popasovať. Verím, že tohto súpera zdolám a na decembrovú kartu v Dubline budem pripravená,“ zakončila svoje prehlásenie. Našťastie, tento druh rakoviny kože je liečiteľný, a teda úspešná operácia by mala pre Sammy znamenať plné uzdravenie.

Zdroj: Daily Star, autor