Kozma prehovoril prvýkrát od ťažkej prehry: Čo bude ďalej?

Zdroj: OKTAGON MMA

Nejednému českému fanúšikovi sa počas víkendu z očí hrnuli slzy ako hrach. Obľúbený David Kozma (32-14) totiž pocítil, akým nebezpečným bojovníkom je Ion Surdu (15-6), ktorý ho už v prvom kole knokautoval profesorsky presným úderom z ústupu. Hoci sa bývalému niekoľkonásobnému šampiónovi welterovej váhy OKTAGON MMA rozplynuli sny o získaní strateného titulu, flintu do žita nezahodil.

Pre „Ružového Pantera“ išlo o druhú porážku v rade. Podobnú nešťastnú sériu naposledy zažil ešte v roku 2015, keď až v štyroch po sebe idúcich dueloch netriumfoval. Odvtedy ale dominoval naprieč všetkými domácimi organizáciami. Po získaní titulu v OKTAGONe ho dokázal obhájiť až päťkrát. Časy čistej dominancie sú ale preč. Aktuálne pred ním stojí náročná úloha, ktorou je sa opäť vrátiť na víťaznú vlnu.  

„Zdravím vás, máme dva dni od zápasu, myslím si, že je čas sa k tomu nejako vyjadriť,“ rozrozprával sa v prvom vyjadrení k porážke, ktoré zverejnil na svojom Instagrame. „Všetci asi viete, ako to dopadlo. Prehral som v prvom kole na KO. Je to moje druhé KO v živote. Prvé KO som dostal asi 8 rokov späť ešte na Heroes Gate. Toto bolo moje druhé, je to také zvláštne,“ pokračoval bojovník, ktorý bol do soboty súčasťou mini pyramídy o titul šampióna.

Rozhodujúci úder vraj ani nezaznamenal. „V tej chvíli som absolútne nevedel, čo sa stalo. Až potom som videl video, na ktorom ma vypol len taký blbý predný časovaný úder. Taký je ale jednoducho šport. Najviac ma mrzí, že som nedokázal predať to, čo som mal natrénované. Urobil som naozaj dobrú formu, no vypla ma jedna blbá pečiatka. To ma mrzí najviac. Keby to bola nejaká vojna, v ktorej by som ukázal, že som trochu horší a prehral som, tak ma to mrzí menej, než toto, kde som nebol schopný ukázať, čo som trénoval,“ povedal v úprimnom vyjadrení, z ktorého je cítiť veľkú mieru sklamania.

Ďalší zápas koncom roka

„Toto je však náš šport, ktorý je v tomto ohľade trochu nefér. Ale ja som si to vybral, tak to mám. Teraz budem premýšľať, čo bude ďalej. Cez prázdniny si dám na pár týždňov pauzu, pôjdeme s rodinou na dovolenku a potom začnem opäť trénovať. Zápas by som chcel asi až niekedy na konci roka. Zatiaľ som nad tým úplne nepremýšľal, ale tento rok by som chcel znova zápasiť,“ dodal fanúšikmi adorovaný český zápasník.

Poďakoval všetkým sponzorom, trénerom, tímu a hlavne vlastnej rodine, ktorá mu je obrovskou motiváciou. „Verím, že ešte budem vyhrávať zápasy. Toto nie je môj koniec. Verím, že bude lepšie,“ uzavrel Kozma, Z jeho slov je očividné, že flintu do žita určite nezahadzuje.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent