Kotalíkovi už došla trpezlivosť: Prečo ma prirovnávate k Růžičkovi?

Zdroj: Oktagon MMA

V roku 2018 bol odsúdený za ťažké ublíženie na zdraví a do väzenia putoval na tri a pol roka. Michal Kotalík (6-6) doplatil na fyzickú konfrontáciu z diskotéky, kedy chránil svoju priateľku pred chlapom pod vplyvom alkoholu. Útočníkovi pri bitke nešťastne poškodil slezinu a svoj skutok musel odpykať.

V týchto dňoch médiami rezonuje prípad jeho krajan Tadeáša Růžičku. Mnohé spravodajské plátky i známe osobnosti prirovnávajú čin juniorského svetového šampióna v thajskom boxe práve ku Kotalíkovi. „Je dôležité si povedať, že tu sa nerieši to, že niekoho udrel na ulici. To sa jednoducho stať môže. Rieši sa uverejnené video, na ktorom fackuje chlapa v bezvedomí, vysmieva sa mu,“ hovorí 28-ročný Čech o hlavnom rozdiele na svojom Instagrame. Ako sám avizuje, pôvodne sa k ničomu vyjadrovať nechcel, avšak kvôli nátlaku z každej strany napokon nemal na výber.

„Z môjho pohľadu je úplne mimo, že som k nemu prirovnávaný. Ide o niečo úplne odlišné a kto to nevidí, ten to vidieť nechce. To video je zlé a hnusné. Je úplne jedno, ako to bolo,“ vysvetľuje účastník prvej série reality šou Oktagon Výzva.

Necelé štyri roky strávené za mrežami „Iron Mana“ zmenili. Ak by sa údajné obvinenia voči Tadeášovi Růžičkovi potvrdili, mohol by ho postihnúť podobný osud. Celý prípad aktuálne vyšetruje polícia. Michal Kotalík má pre svojho kolegu zo sveta bojových športov radu. „Nech sa vykašle na akékoľvek výhovorky, to video je úplne cez čiaru. Mal by si vysypať popol na hlavu, ospravedlniť sa, postaviť sa k tomu ako chlap a niesť dôsledky. Trest ho zrejme neminie, hoci neviem, či sa daný človek prihlási. Držím mu palce, nebude to mať jednoduché.“

Zdroj: Michal Kotalík, autor