Koniec jednej veľkej éry sa blíži. Aké má Vémola plány po konci kariéry? S týmto nikdy neprestanem!

OKTAGON MMA

Karlos Vémola (36-8) sa vďaka svojej osobnosti i výkonom výraznou mierou podieľal na rozvoji česko-slovenského MMA. Pokojne môžeme konštatovať, že bez neho by nebolo na takej vysokej úrovni, na akej momentálne je. Vek sa však nedá oklamať, a tak „Terminátora“ tento rok čaká veľkolepá rozlúčka s bohatou kariérou. Čo bude robiť potom?

Veterán UFC zavesí rukavice na klinec po najväčšom galavečere organizácie OKTAGON MMA. Na turnaji s poradovým číslom 58, ktorý sa uskutoční 8. júna na pražskom futbalovom štadióne Eden, si to v „odvete storočia“ rozdá so svojím rivalom Attilom Véghom (33-9-2). Fanúšikovia sa tohto súboja už teraz nemôžu dočkať a lístky idú ako na dračku. Bodaj by aj nie, keď je to posledná možnosť vidieť naživo dvoch velikánov zmiešaných bojových umení.

Život bez športu? Ani náhodou!

Predpovedať výsledok dlhoočakávaného duelu je aktuálne takmer nemožné. Zatiaľ čo český reprezentant bol po prehre v „zápase storočia“ z roku 2019 naďalej aktívny medzi pletivami, slovenský oponent si užíval zaslúžený dôchodok. Ten ale po podujatí OKTAGON 58 čaká aj „Terminátora“, a preto sa mnohí pýtajú jednu otázku. Čo bude robiť Karlos bez MMA?

„Nikdy neprestanem trénovať. To je moja droga, moje životné motto. Dúfam, že budem taký starý, fúzatý, šedivý dedo, ktorý spraví 50 zhybov a všetci si povedia, že to je frajer. Kulturistika je moja vášeň. Budem zdvíhať železá a robíť iné veci. Existuje množstvo športov, ktoré milujem,“ rozrozprával sa šampión poloťažkej váhy najväčšej európskej organizácie o plánoch po konci kariéry v relácii Diskusný klub z dielne portálu Startitup a ďalej doplnil: „Na staré kolená sa chcem naučiť hrať tenis či jazdiť na snouborde. Pokiaľ mi to zdravie dovolí, športovať budem neustále. Jednoducho, pôjdem ďalej, len nie na profesionálnej úrovni.”

Nie je žiadnym tajomstvom, že 38-ročný rodák z Olomouca vedie nesmierne nákladný život. Z toho dôvodu ho tak čaká ďalšia výzva v podobe nahradenia príjmu z profi zápasenia. Ťažkú hlavu si ale z toho v súčasnosti nerobí. „Jasné, myslím aj na biznisovú stránku veci. Pre mňa je teraz najväčší biznis ‘odveta storočia’ a potom uvidíme. Nezaoberám sa tým, čo bude zajtra, pretože zajtra tu vôbec nemusím byť. Žijem zo dňa na deň. Teraz mám jasný cieľ a následne uvidíme. Ja niečo vymyslím,” uzavrel sebavedomo Vémola.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: YouTube - Startitup, Autor: Kamil Schreiber