Klein vs. Bahamondes: Zvrátiť predzápasové prognózy

Zdroj: FORTUNA

(PR Článok) V noci z 5. na 6. augusta sa v americkom Nashville uskutoční turnaj najprestížnejšej MMA organizácie UFC Fight Night. Zastúpenie v ňom bude mať aj Slovensko v podobe Ľudovíta „Lajoša“ Kleina. Toho vyzve Čiľan Ignacio Bahamondes. Tento zápas sa mal odohrať v USA už pred rokom, Juhoameričan však nedostal víza a tak si sily zmerajú v prvý augustový víkend. Dokáže Klein zvíťaziť napriek tomu, že favoritom bude jeho súper?

Slovenský bojovník sa do klietky postaví v nedeľu 6. augusta o tretej hodine ráno nášho času. Zápas Klein – Bahamondes odštartuje zápasy hlavnej karty. Vyvrcholením nadupaného večera bude zápas Cory Sandhagen – Rob Font. Tento zápas má podľa odborníkov aj stávkových kancelárií jednoznačného favorita. Na Sandhagena bol vypísaný kurz na ifortuna.sk 1,3 a tak by bolo veľkým prekvapením, ak by podľahol svojmu súperovi s kurzom 3,53. UFC výsledky sa však nie vždy zhodujú s papierovými predpokladmi, čo znamená prípadnú vyššiu výhru pre tipujúceho, ktorý sa nebojí riskovať a stávkovať na outsidera. 

Kurzy aj forma favorizujú Bahamondesa

Ak si MMA zápasy radi spestrujete stávkovaním, možno ste si všimli, že podľa kurzov je favoritom zápasu Čiľan. Zápas s Kleinom bude jeho 19. v profesionálnej kariére. Bilancia 14 víťazstiev, z toho až 9 KO a len 4 prehry (žiadne KO) budí nepochybne veľký rešpekt. Nehovoriac o skvelých výsledkoch v rámci UFC. V elitnej organizácii absolvoval tento čoskoro 26-ročný fighter 4 zápasy. Prehral len v apríli 2021 pri debute v Ultimate Fighting Championship. Odvtedy ťahá šnúru 3 víťazstiev, ktorú sa v Nashville pokúsi predĺžiť. Jeho asi najväčšou výhodou je výška. Meria 191 cm, čo je v ľahkej váhe výnimočné. Tá mu pomohla aj pri dosiaľ jedinom knockoute v UFC, ktorým ukončil svoj prvý víťazný  zápas pod zmluvou tejto organizácie proti Rooseveltovi Robertsovi.

Lajoš Klein je o 21 cm nižší a napriek svojej komplexnosti sa dá predpokladať, že práve výška svojho súpera bude v zápase jeho najväčším problémom. Náš bojovník sa v profi ringu predstavil doteraz 24-krát s bilanciou 19 výhier ( 8 x KO), 4 prehry ( 1 x KO) a jedna remíza. V rámci UFC dokázal poraziť 3 protivníkov, pričom hneď jeho prvý zápas v septembri 2020 proti Shane Youngovi ukončil knockoutom.

Dvakrát odchádzal z ringu ako porazený. Remízou sa skončil práve jeho ostatný zápas, v ktorom sa v rámci UFC 286 postavil proti Jaiovi Herbertovi v marci tohto roka. Lajoš v UFC ešte nepocítil KO, pravdepodobnosť, že sa to zmení v súboji s Bahamondesom je o niečo vyššia ako minulé zápasy. Musí sa tak mať na pozore celý zápas. Čo i len chvíľkovú stratu koncentrácie by súper nekompromisne trestal.

Zápas LIVE na Fortuna TV

Slovenským priaznivcom MMA zaiste nebude prekážať ani skorý ranný čas a zápas si radi pozrú naživo. Pozerať ho bude možné cez Fortuna TV. Fortuna ako generálny partner Ľudovíta Kleina spravidla pripravuje na jeho zápasy špeciálne akcie. Inak tomu nie je ani teraz. Každému novo zaregistrovanému hráčovi na ifortuna.sk umožní stávku bez rizika na výsledky UFC až do výšky 50 €.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a vzniku závislosti. Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Zdroj: MaxMMA.sk